Miercuri, 20 Iulie 2016 - 05:17 AM Aleg.RO: PNL Bucuresti vrea sa formeze un mecanism de monitorizare a administratiei publice locale

jurnalulnational

Ovidiu Raetchi, vicepresedintele PNL Bucuresti, sustine necesitatea formarii unui mecanism de monitorizare pentru ''administratia Firea - ALDE'' .

Deputatul PNL Ovidiu Raetchi

"O prioritate pentru Capitala si pentru PNL Bucuresti este formarea unui mecanism de monitorizare si reactie rapida alaturi de societatea civila pentru administratia Firea — ALDE. Nu de politica e vorba, ci de expertiza si coordonare; in momentul in care Firea sau Tudy impun politici sau decizii aberante (fie ca vorbim de arbori, achizitii de autobuze sau autorizatii) trebuie sa sincronizam reactia societatii civile (excelent organizata in Capitala, mai bine decat partidele) cu vocea consilierilor generali PNL (Cristian Marian Olteanu, Ciprian Ciucu, Catalin Deaconescu) si cu capacitatea de comunicare nationala a liderilor PNL", a scris Ovidiu Raetchi pe pagina sa de Facebook.

In opinia lui Raetchi, fiecare decizie a celor sapte primari PSD din Bucuresti ''trebuie controlata dincolo de aparente, pentru ca, dupa pauza de vara, pesedistii poftesc sa isi refaca resursele consumate in campanie si va incepe avalansa de afaceri si numiri pe axa Firea — Becali — Iflov''.

(216 )

· Alte ºtiri din sursa
Jurnalul Naþional

· Alte ºtiri de la ---

Azi: Cea mai cititã ºtire din sursa Jurnalul Naþional:

PNL Bucuresti vrea sa formeze un mecanism de monitorizare a administratiei publice locale | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Comentariile aparþin autorilor. Nu suntem responsabili pentru conþinutul acestora.