BUCUREȘTI
Camera Deputaților – 29 de locuri
PSD: Gabriel Petrea, Carmen-Ileana Moldovan, Georgian Pop, Oana-Consuela Florea, Mihăiță Vîrză, Adriana-Diana Tușa, Dumitru Chiriță, Beatrice Tudor, Liviu Ioan Adrian Pleșoianu, Mirela Furtună, Petre-Florin Manole, Aida-Cristina Căruceru
USR: Nicușor Dan, Cristian Ghinea, Cristian Gabriel Seidler, Oana Bîzgan, Matei Adrian Dobrovie, Claudiu Iulius Gavril Năsui, Cristina Mădălina Prună, Tudor Rareș Pop
ALDE: Constantin Daniel, Florea Damian, Cimpeanu Sorin Mihai, Anton Anton
PNL: Adriana Săftoiu, Eugen Nicolăescu, Ovidiu Raețchi
PMP: Valeriu Steriu, Eugen Tomac
ALBA
Camera Deputaților – 5 locuri
PNL: Florin Claudiu Roman, Olar Corneliu Răcuci, Claudiu Vasile, Sorin Bumb
PSD: Ioan Dîrzu
ARAD
Camera Deputaților – 7 locuri
PSD: Dorel-Gheorghe Căprar, Florin-Dan Tripa, Adrian Tudor
PNL: Varga Glad-Aurel, Pistru-Popa Eusebiu-Manea
USR: Sergiu Cosmin Vlad
UDMR: Faragó Péter
ARGEȘ
Camera Deputaților – 9 locuri
PSD: Radu-Costin Vasilică, Mircea-Gheorghe Drăghici, Simona Bucura-Oprescu, Nicolae Georgescu, Cătălin-Marian Rădulescu, Nicolae Velcea
PNL: Bica Dănuț
USR: Liviu Ionuț Moșteanu
ALDE: Gerea Andrei-Dominic
BACĂU
Camera Deputaților – 10 locuri
PSD: Petru-Gabriel Vlase, Theodora Șotcan, Ionel Floroiu, Lucian Șova, Claudiu-Augustin Ilișanu, Costel Neculai Dunava
PNL: Palăr Ionel, Lungu Tudorița
USR: Lucian Daniel Stanciu
ALDE: Avram Constantin
BIHOR
Camera Deputaților – 9 locuri
PSD: Gheorghe-Dănuț Bogdan, Marina-Adelina Coste, Ioan-Sorin Roman
PNL: Ghilea Gavrilă, Chereches Florica, Cupsa Ioan
UDMR: Biro Rozalia, Szabo Odon
USR: Silviu Dehelean
BISTRIȚA-NĂSĂUD
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Adriana Doina Pană, Vasile Daniel Suciu
PNL: Sighiartău Robert Ionatan
USR: Cristina-Ionela Iurișniți
PMP: Ionuț Simionca
BOTOȘANI
Camera Deputaților – 6 locuri
PSD: Tamara-Dorina Ciofu, Mihaela Huncă, Marius Constantin Budăi, Răzvan-Ilie Rotaru, Costel Lupașcu
PNL: Achiței Vasile Cristian
BRAȘOV
Camera Deputaților – 9 locuri
PSD: Mihai Valentin Popa, Viorel Chiriac, Roxana Mînzatu, Mihai Mohaci
PNL: Mareș Mara, Andronache Gabriel
USR: Tudor Benga
UDMR: Izabell-Agnes Ambrus
ALDE: Borza Remus-Adrian
BRĂILA
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Mihai Tudose, Nicu Niță, Marilena Emilia Meiroșu
PNL: Ioniță Antoneta, Varga Vasile
BUZĂU
Camera Deputaților – 7 locuri
PSD: Ion Marcel Ciolacu, Sorin Lazăr, Ionela Viorela Dobrică, Nicolae Sebastian Valentin Radu, Dănuț Păle
PNL: Romanescu Cristinel
PMP: Adrian Mocanu
CARAȘ-SEVERIN
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Ion Mocioalcă, Ion Spânu, Luminița Maria Jivan
PNL: Schelean-Șomfelean Valeria Daria
PMP: Ion Tăbugan
CĂLĂRAȘI
Camera Deputaților – 4 locuri
PSD: Eugen Nicolicea, Iulian Iacomi
PNL: Predoiu Marian Cătălin
PMP: George Sefer
CLUJ
Camera Deputaților – 10 locuri
PSD: Gabriel Horia Nasra, Cornel Itu, Cristina Burciu
PNL: Stamatian Vasile Florin, Oros Nechita-Adrian, Moldovan Sorin-Dan
USR: Emanuel Dimitru Ungureanu, Adrian Octavian Dohotaru
UDMR: Botond Csoma
ALDE: Steluta Cataniciu
CONSTANȚA
Camera Deputaților – 11 locuri
PSD: Iulian Iancu, Mircea-Titus Dobre, Ileana-Cristina Dumitrache, Radu Babuș, George-Gabriel Vișan
PNL: Hutuca Bogdan Iulian, Boroianu Robert Aurel
USR: Stelian-Cristian Ion
UDMR: Antal Istvan
ALDE: Mircea Banias
PMP: Robert Turcescu
COVASNA
Camera Deputaților – 4 locuri
UDMR: Eika Benko, Maron Arpad, Jozsef-Gyorgy Kulcsar-Terza
PMP: Octavian Goga
DÂMBOVIȚA
Camera Deputaților – 7 locuri
PSD: Rovana Plumb, Leonardo Badea, Georgeta-Carmen Holban, Corneliu Ștefan, Oana-Silvia Vlăducă
PNL: Preda Cezar
USR: Dumitru Lupescu
DOLJ
Camera Deputaților – 10 locuri
PSD: Lia Olguța Vasilescu, Ion Călin, Alina Elena Tănăsescu, Alexandra Presură, Florinel Stancu, Eliza Mădălina Peța
PNL: Giugea Nicolae, Stroe Ionuț Marian
USR: Adrian-Claudiu Prisnel
ALDE: Ion Cupa
GALAȚI
Camera Deputaților – 9 locuri
PSD: Viorel Ștefan, Florin Popa, Lucreția Roșca, Nicolae Dobrovici-Bacalbașa, Mitică-Marius Mărgărit
PNL: Dobre Victor Paul
USR: Bogdan Ionel Rodeanu
ALDE: Eugen Durbacă
PMP: Cătălin Cristache
GIURGIU
Camera Deputaților – 4 locuri
PSD: Răzvan-Alexandru Cuc, Ioan Alexandru Andrei, Cristina-Elena Dinu
ALDE: Petcu Toma Florin
GORJ
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Victor-Viorel Ponta, Mihai Weber, Alin Vasile Văcaru, Elvira Șarapatin
PNL: Dan Vîlceanu
HARGHITA
Camera Deputaților – 5 locuri
UDMR: Kelemen Hunor, Korodi Attila, Bende Sandor, Benedek Zakarias, Sebestyen Csaba-Istvan
HUNEDOARA
Camera Deputaților – 6 locuri
PSD: Laurențiu Nistor, Natalia-Elena Intotero, Ilie Toma, Petru-Sorin Marica
PNL: Heiuș Lucian
ALDE: Surgent Marius-Gheorghe
IALOMIȚA
Camera Deputaților - 4 locuri
PSD: Mihăiță Găină, Andrei Pop, Ștefan Mușoiu
PNL: Gheorghe Tinel
IAȘI
Camera Deputaților - 12 locuri
PSD: Camelia Gavrilă, Nicolae Bănicioiu, Tudor Ciuhodaru, Vasile Cîtea, Silviu Nicu Macovei, Vasile Axinte
PNL: Bodea Marius, Oprea Dumitru, Alexe Costel
USR: Cosette-Paula Chichirău
ALDE: Varujan Vosganian
PMP: Petru Movilă
ILFOV
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Alexandra-Corina Bogaciu, Constantin Cătălin Zamfira
PNL: Gheorghe Andrei Daniel, Culeafa Mihai
USR: Cornel Zainea
MARAMUREȘ
Camera Deputaților – 7 locuri
PSD: Gheorghe Șimon, Marius-Sorin-Ovidiu Bota, Călin-Vasile-Andrei Matei
PNL: Cherecheș Viorica
USR: Vlad Emanuel Duruș
UDMR: Apjok Norbert
PMP: Adrian Todoran
MEHEDINȚI
Camera Deputaților – 4 locuri
PSD: Constantin Trușcă, Vlad Bontea, Alexandru Bălănescu
PNL: Popescu Virgil Daniel
MUREȘ
Camera Deputaților – 8 locuri
PSD: Corneliu-Florin Buicu, Gheorghe-Dinu Socotar
PNL: Oprișcan Mihai Doru
USR: Lavinia Abu Amra
UDMR: Vass Levente, Csép Andrea, Biró Zsolt
PMP: Marius Pașcan
NEAMȚ
Camera Deputaților – 8 locuri
PSD: Ioan Munteanu, Dănuț Andrușca, Ciprian-Constantin Șerban, Alexandru Rotaru, Neculai Iftimie
PNL: Cozmanciuc Mugur, Leoreanu Laurențiu
USR: Iulian Bulai
OLT
Camera Deputaților – 6 locuri
PSD: Florin Iordache, Dan Ciocan, Alexandru Stănescu, Marius-Ionel Iancu
PNL: Știrbu Gigel Sorinel
ALDE: Niță Mihai
PRAHOVA
Camera Deputaților – 11 locuri
PSD: Rodica Paraschiv, Cornel Nanu, Andrei Nicolae, Laura-Mihaela Moagher, Ludmila Sfîrloagă
PNL: Ionescu George, Prisca Răzvan Sorin, Anastase Roberta Alma
USR: Dan Răzvan Rădulescu
ALDE: Gavrilescu Grațiela
PMP: Cătălina Bozianu
SATU MARE
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Ioana Bran, Octavian Petric
PNL: Nicoară Romeo Florin
UDMR: Magyar Lóránd, Erdei-Dolóczki István
SĂLAJ
Camera Deputaților – 4 locuri
PSD: Iuliu Nosa
PNL: Bode Lucian Nicolae
UDMR: Seres Denes
PMP: Liviu Ioan Balint
SIBIU
Camera Deputaților – 6 locuri
PSD: Ovidiu-Ioan Sitterli, Ioan Terea
PNL: Raluca Turcan, Nicolae Neagu, Constantin Șovăială
USR: Ilie-Dan Barna
SUCEAVA
Camera Deputaților – 10 locuri
PSD: Eugen Bejinariu, Maricela Cobuz, Cătălin-Ioan Nechifor, Alexandru Rădulescu, Emilian-Iuliu Havrici
PNL: Bălan Ioan, Fador Angelica, Gheorghiu Bogdan, Mihălescul Dumitru
ALDE: Baisanu Stefan-Alexandru
TELEORMAN
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Nicolae Liviu Dragnea, Adrian Ionuț Gâdea, Valentin Gabriel Boboc
PNL: Calista Mara Daniela
ALDE: Calota Florica Ica
TIMIȘ
Camera Deputaților – 10 locuri
PSD: Călin-Ionel Dobra, Alfred-Robert Simonis, Radu-Adrian Pau, Bianca-Miruna Gavriliță
PNL: Marilen Pirtea, Ben Oni Ardelean, Pavel Popescu
USR: Cătălin Drulă
ALDE: Cucsa Marian Gheorghe
PMP: Cornel Sămărtinean
TULCEA
Camera Deputaților – 4 locuri
PSD: Andaluzia Luca, Lucian-Eduard Simion
PNL: Gudu Vasile, Siscu George
VASLUI
Camera Deputaților – 7 locuri
PSD: Adrian Solomon, Ana Birchall, Irinel Ioan Stativă, Aurel Căciulă
PNL: Olteanu Daniel
USR: Mihai-Cătălin Botez
PMP: Corneliu Bichineț
VÂLCEA
Camera Deputaților – 6 locuri
PSD: Vasile Cocoș, Daniela Oteșanu, Ștefan-Ovidiu Popa, Eugen Neață
PNL: Buican Cristian
ALDE: Lovin Dumitru
VRANCEA
Camera Deputaților – 5 locuri
PSD: Angel Tîlvăr, Dragoș-Petruț Bârlădeanu, Nicușor Halici, Tudorița-Rodica Boboc
PNL: Ștefan Ion
DIASPORA
Camera Deputaților - 4 locuri
PNL: Mihai Voicu
USR: Manuel Costescu
PMP: Constantin Codreanu, Doru Petrișor Coliu
Grupul minorităților naționale, altele decât cea maghiară, din Camera Deputaților este format din: Ecaterina Orbean, Varujan Pambuccian, Silviu Vexler, Miron Ignat, Daniel Vasile, Slavoliub Adnagi, Ibraim Iusein, Petronela-Mihaela Csokany, Bogdan Alin Stoica, Mariana-Venera Popescu, Dragoș Gabriel Zisopol, Giurgeci Slobodan Ghera, Ovidiu Ganț, Victoria Longher, Andi Gabriel Grosaru, Iulius Firczak.