Candidații la europarlamentare - 2009

(786 cuvinte în acest text)
(3773 afișări)  Tipărire
<head> <meta http-equiv="Content-Language" content="en-us"> </head>

Candidații PD-L

1. Theodor Stolojan
2. Monica Macovei
3. Cristian Preda
4. Traian Ungureanu
5. Marinescu Jean Ion
6. Iosif Matula
7. Sebastian Bodu
8. Constantin Luhan
9. Rares Niculescu
10. Oana Antonescu
11. Constantin Dimitriu
12. Florin David
14. Alexandru Nazare
15. Elvira Andronescu
16. Calin Flaviu Rus
17. Daniel Funeriu
18. Petrisor Morar
19. Dumitru Enache
20. Nicolae Banda
21. Sevastian Grosu
22. Flaviu Stoica
23. Nicoleta Dumitrean
24. Mirca Cosea
24. Andreea Vass
25. Tudor Luchia
26. Cristian Apostol
27. Vasile Viman
28. Alexandru Ionescu
29. Matei Oprita
30. Maria Petre
31. Dan Fiera
32. Gratiela Iordache
33. Dragus Radu Catalin
34. Marcel Hoara
35. Ionela Bruchental
36. Octavian Paraschivescu
37. Constantin Dumitru
38. Bogdan Ivan
39. Florentiu Tanase
40. Manole Adrian
41. Ion Radu
42. Costea Simion
43. Marian Arcaleanu
44. Nicolae Vlad Popa


Candidații PSD

1. Adrian Severin
2. Rovana Plumb
3. Ioan Mircea Pașcu
4. Adriana Țicău
5. Daciana Sârbu
6. Corina Crețu
7. Victor Boștinaru
8. Sabin Cutaș
9. Cătălin Ivan
10. Ioan Enciu
11. Vasilica Dăncilă,
12. Minodora Clivetti
13. Aristide Roibu
14. Viorel Dragomir
15. Marius Oprescu.
16. Alin-Lucian-Emanuel Antochi
17. Ștefan Mușoiu
18. Adriana-Doina Pană
19. Ioan Corjuc
20. Daniel Luca
21. Victor Negrescu
22. Geanina-Mihaela Boicu
23. Adrian-Eugen Burlan
24. Ana-Claudia Țapardel
25. Mihaela Huncă
26. Maria-Lia Pop
27. Ucu-Mihai Faur
28. Adrian-Vicențiu Vlad
29. Iuliana Lascu
30. Costin Bicău
31. Alexandru-Ion Steriu
32. Dănuț Buhăescu-Odagiu
33. Iona Cristian Șologan
34. Florin-Horațiu Iura
35. Vasile-Cătălin Neagovici
36. Vili-Mihaela Constantin
37. Florin Babarada
38. Alexandru Farcaș
39. Doina-Micșunica Drețcanu
40. Penelopa-Alina Jipa
41. Andrei Iucinu
42. Alexandru-Octavian Cazacu
43. Maria Negoiță


Candidații PNL

1. Nicolai Norica - Cluj
2. Vălean Adina - Prahova
3. Weber Renate - Sector 3
4. Mănescu Ramona - Sector 6
5. Bușoi Cristian - Timiș
6. Ardelean Ben - Oni - Hunedoara
7. Silaghi Ovidiu - Satu Mare
8. Csibi Magor Imre - Harghita
9. Turliuc Cătălin - Iași
10. Cojocaru Cristian - Bacău
11. Muscalu Ionel - Giurgiu
12. Surugiu Radu - Neamț
13. Puscariu Radu - Brașov
14. Hellvig Nechita Eduard - Bihor
15. Dietrich Roberto - Sibiu
16. Ghiveciu Camelia - Călărași
17. Kmen Paul Eduard - Iași
18. Morțun Alexandru Ioan - Mehedinți
19. Oros Nichita Adrian - Cluj
20. Popescu Liviu Ionuț – Sector 2
21. Săvulescu Gabriel – Sector 1
22. Tase Adrian – Argeș
23. Orban Ludovic – Sector 1
24. Toma Horia Victor – Prahova
25. Roatiș Radu – Mureș
26. Cosmescu Dumitru – Argeș
27. Anghel Cristian – Maramureș
28. Zamfirescu Ovidiu – Sector 1
29. Ionescu Victor Lucian – Sector 3
30. Purghel Dan – Sector 4
31. Ciurariu Florin – Vaslui
32. Iulian Georgevici – Caraș Severin
33. Arin Avramescu – Sector 1
34. Stavarache Romeo – Bacău
35. Zaarour Ingrid – Sector 1
36. Carp Doina Eufrosina – Constanța
37. Thuma Hubert Petru Ștefan – Ilfov
38. Călin Viorel – Dolj
39. Pohoață Aura – Sector 1
40. Fenechiu Relu – Iași
41. Muntean Mircia - Hunedoara
42. Lambru Andreea – Sector 4
43. Benchescu Claudia – Sector 3


Candidații UDMR

1. Tőkés László, CNMT
2. Winkler Gyula, UDMR Hunedoara
3. Sógor Csaba, UDMR Harghita
4. Szilágyi Zsolt, CNMT
5. Kovács Péter, UDMR org. de tineret MIÉRT
6. Horváth Anna, UDMR Cluj
7. Szabó Károly, UDMR Satu Mare
8. László János, CNMT
9. Asztalos Ferenc, UDMR Harghita
10. Brassai Zsombor, UDMR Mureș
11. Demeter János, UDMR Covasna
12. Dávid László, CNMT
13. Bónis István, UDMR Maramureș
14. Lőrincz Csilla, UDMR Harghita
15. Faragó Péter, UDMR Arad
16. Ábrám Noémi, CNMT
17. Tischler Ferenc, UDMR, org. de tineret MIÉRT
18. Csép Andrea, UDMR, org. de tineret MIÉRT
19. Boros János, UDMR Cluj
20. Boros Zoltán, CNMT
21. Debreczeni Sándor, UDMR, org. de tineret MIÉRT
22. Dénes István, UDMR Covasna
23. Deák Zoltán, UDMR Bistrița-Năsăud
24. Sándor Krisztina, CNMT
25. Szécsi Kálmán, UDMR Harghita
26. Krecsák Szöllősi Adalbert, UDMR Alba
27. Kereskényi Gábor, UDMR Satu Mare
28. Márton Zoltán, CNMT
29. Finna István, UDMR Covasna
30. Széll Lőrincz, UDMR Hunedoara
31. Bíró Enikő, UDMR Harghita
32. Lakatos Róbert, CNMT
33. Forró Edit, UDMR Harghita
34. Kovács Máté, UDMR, org. de tineret MIÉRT
35. Czika Tihamér, UDMR Cluj
36. Toró T. Tibor, CNMT
37. Tonk Gabriella, UDMR, Cluj
38. Bálint Margit, UDMR, org. de tineret MIÉRT
39. Orbán Miklós, UDMR, org. de tineret MIÉRT
40. Bakk Miklós, CNMT
41. Magyari Levente, UDMR, org. de tineret MIÉRT
42. Szabó Tamás, UDMR org. de tineret MIÉRT
43. Orosz Csaba, UDMR Sibiu


Candidații PRM

1. Corneliu Vadim Tudor
2. Gigi Becali
3. Ciprian Claudiu Tănăsescu
4. Eugen Mihăescu
5. Angela Bălan
6. Dumitru Avram
7. Zamfirescu Dan -Dumitru
8. Molnar Ștefan-Silviu
9. Ionescu Smaranda Eugenia
10. Șerbănoiu Constantin-Dilly
11. Lungu Ruxandra-Georgeta
12. Suian Pavel-Gavril
13. Vulpoiu Dorel
14. Odor Dumitru
15. Fulga Marian
16. Fițion Gheorghe
17. Irimia Oprea
18. Tomoiagă Margareta-Anca
19. Romoșan Ioan-Dorel
20. Petre Marta-Simona
21. Badea Andrei-Alexandru
22. Muha Ioan
23. Văleanu Alin
24. Popoviciu Remus-Florian
25. Boșca Grigore
26. Truică Gabriela
27. Popescu Dumitriu-Sorin
28. Roman Simona
29. Olteanu Laura
30. Toma Marius Laurian
31. Ofileanu Vasile
32. Crișan Emil
33. Diacon Vasile
34. Draghici Raluca-Alina
35. Tălău Ghiorghe
36. Marinescu Irinel
37. Amza Mărgărit-Constantin
38. Samson Ionel-Ciprian
39. Adam Luminița-Pachel
40. Țîrlea Dumitru-Constantin
41. Ibănescu Constantin
42. Huțul Florin
43. Pițigoi Iulian-Constantin


Candidații PNT-CD

1. Miluț Marian
2. Moiescu Eugen-Romulus
3. Diaconu Alecu-Florin
4. Șcheau Mircea-Constantin
5. Comănescu Ana
6. Caba Dorin
7. Popovici Marius Mircea Constantin
8. Toader Vasile
9. Tomescu Ovidiu-Vinicius
10. Bejan Alexandru
11. Tănase Andrei-George
12. Guțanu Mihai
13. Biru Cristian
14. Crăiță Sandu
15. Cristea Claudiu-Constantin
16. Vultur Ioan-Cristian
17. Catrinoiu Matei
18. Fătu Constantin
19. Mureșanu Mircea
20. Duduială Gheorghe
21. Galu Cosmin-Radu
22. Leon Dumitru
23. Moscu Ștefan
24. Pârvulescu Costin
25. Grigorean Costel Ilie
26. Panait Petre Ștefan
27. Moldovan Gavrilă
28. Țapliuc Florentin Adrian
29. Ababei Constantin
30. Vlădulescu Dumitru
31. Pîrjol George
32. Rădulescu Andrei Dumitru
33. Luca Romulus
34. Perneș Ambroziu-Felician
35. Gheorghe Bogdan Petrișor
36. Mândrea Laurențiu-Mihai
37. Gavrilescu Dan Decebal
38. Tomuleț Cristian
39. Comănescu Ionuț Eugen
40. Vaida-Coteanu Cristian
41. Mitea Marian-Virgil
42. Popescu Octavian
43. Sârba Tania-Gabriela



Candidați independenți


1. Elena Băsescu - EBA
2. Pavel Abraham

  
[ Înapoi la Parlamentul European | Index secțiuni ]
Page created in 0.47796702384949 seconds.