Candidații PSD - Senat

(13629 cuvinte în acest text)
(3365 afișări)  Tipărire

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

AB

1

NARIŢA VIRGIL NICOLAE

AB

2

FENEŞER GHEORGHE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

AR

1

MARIŞ SABIN

AR

2

CRĂCIUN AVRAM

AR

3

REMEŢAN FLORIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

AG

1

COSTACHE FLOREA

AG

2

VALECA CONSTANTIN ŞERBAN

AG

3

TĂMAGĂ CONSTANTIN

AG

4

ŞTIREANU OCTAVIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BC

1

STOICA DAN

BC

2

CUTAŞ GEORGE SABIN

BC

3

MARDARE RADU-CĂTĂLIN

BC

4

MITREA ELENA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BH

1

MINTAŞ IOAN

BH

2

ODOBASIAN NICU SILVIU

BH

3

PAVEL FLORIAN

BH

4

MANG IOAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BN

1

PANĂ ADRIANA DOINA

BN

2

PRUNEA NICOLAE DĂNUŢ

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BT

1

MARCU GHEORGHE

BT

2

ADĂSCĂLIŢEI CLAUDIU

BT

3

PANĂ VIOREL MARIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BV

1

LEONTE CĂTĂLIN

BV

2

CORLĂŢEAN TITUS

BV

3

PRUNARIU DUMITRU DORIN

BV

4

CIUREA VLADIMIR ALEXANDRU

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BR

1

ROTARU ION

BR

2

DRAGOMIR VIOREL MARIAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BZ

1

TOPCIAN COSTEL

BZ

2

DAVID ŞTEFAN

BZ

3

ION VASILE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CS

1

BĂLAN GHEORGHE PAVEL

CS

2

LUPU MATEI

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CL

1

TĂRĂCILĂ DORU IOAN

CL

2

NEAGU ION

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CJ

1

BOLOVAN IOAN

CJ

2

BOGDAN MANOLE DECEBAL

CJ

3

PUŞCAŞ VASILE

CJ

4

CORDOŞ ALEXANDRU

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CT

1

BRĂILOIU TIT – LIVIU

CT

2

MOGA NICOLAE

CT

3

MAZĂRE ALEXANDRU

CT

4

PĂTRUŢ EMIL – MIRCEA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

CV

1

MORAR CĂTĂLIN

CV

2

MARIN GHEORGHE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

DB

1

ŢUŢUIANU ADRIAN

DB

2

DRĂGUŞIN MARIAN

DB

3

NICOLAE ION

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

DJ

1

DOBRESCU MARIA ANTOANETA

DJ

2

POPESCU IRINEL

DJ

3

VASILESCU LIA OLGUŢA

DJ

4

CRÂNGUŞ FLOREA

DJ

5

GEOANĂ DAN MIRCEA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

GL

1

CHIRVĂSUŢĂ LAURENŢIU

GL

2

SAGHIAN GHEORGHE

GL

3

DOBROVICI - BACALBAŞA NICOLAE

GL

4

MÎNZU VIOREL NICOLAE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

GR

1

RĂDOI ION

GR

2

MARCIU OVIDIU CRISTIAN DAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

GJ

1

FLORESCU ION

GJ

2

GREBLĂ TONI MIHAIL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

HR

1

BREAZU SILVIU

HR

2

GLODEANU C. CRISTINEL FĂNEL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

HD

1

NICULA VASILE COSMIN

HD

2

PĂUNESCU ADRIAN

HD

3

LEU MIHAI

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

IL

1

ŞTIUCĂ ALECSANDRU

IL

2

GĂINĂ MIHĂIŢĂ

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

IS

1

ENACHE MARIAN

IS

2

LAZĂR SORIN CONSTANTIN

IS

3

CONSTANTINESCU FLORIN

IS

4

NANI IOAN

IS

5

NECULAU CONSTANTIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

IF

 1

IORDĂNESCU ANGHEL  

IF

 2

MUREŞAN MIRCEA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

MM

1

MIHALACHE SORIN - DAN

MM

2

BOTA MARIUS SORIN OVIDIU

MM

3

GODJA EUGENIA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

MH

1

SÎRBULESCU ION

MH

2

DAEA PETRE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

MS

1

SOCOTAR GHEORGHE DINU

MS

2

COVACI MIHAIL

MS

3

ANTONIE ŞTEFAN - MIHAIL

MS

4

GROSU CORNELIU

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

NT

1

MUNTEANU TUDOR – MARIUS

NT

2

CHELARU IOAN

NT

3

CONSTANTIN DAN-VASILE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

OT

1

BELINSKI PAVEL

OT

2

TOMA ION

OT

3

ŞOVA DAN COMAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

PH

1

DIACONU GEORGICĂ

PH

2

TEODORESCU ALIN GEORGE

PH

3

MITU AUGUSTIN CONSTANTIN

PH

4

CHIVU SORIN SERIOJA

PH

5

SAVU DANIEL

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SM

1

MARIAN VALER

SM

2

VIMAN IOAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SJ

1

PĂDUREAN GREGORIU

SJ

2

POP GHEORGHE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SB

1

STROIE IOAN

SB

2

ARCAŞ VIOREL

SB

3

MORAR CONSTANTIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

SV

1

HUŢANU CONSTANTIN

SV

2

IGNĂTESCU CAMELIA MARIA CEZARA

SV

3

MÎRZA GAVRIL

SV

4

POPOVICI CORNELIU

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

TR

1

MIHĂILESCU PETRU ŞERBAN

TR

2

SLĂBESCU CONSTANTIN

TR

3

DĂNCILĂ VASILICA VIORICA

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

TM

1

BÎRSĂŞTEANU FLORICĂ

TM

2

GLĂVAN ŞTEFAN

TM

3

MATEI VIOREL

TM

4

SÂRBU ILIE

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

TL

1

CARPOV GHEORGHE

TL

2

BELACURENCU TRIFON

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

VS

1

SILISTRU DOINA

VS

2

ROIBU ARISTIDE

VS

3

ŢIBULCĂ IOAN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

VL

1

COCA LAURENŢIU FLORIAN

VL

2

PRALĂ ŞTEFAN

VL

3

PÎRVU CONSTANTIN

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

VN

1

DUŢĂ GICĂ

VN

2

MITREA MIRON TUDOR

Judeţul

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

BUC

NICOLAESCU SERGIU FLORIN

BUC

2

THEODORESCU EMIL RĂZVAN

BUC

3

DIACONESCU CRISTIAN

BUC

4

ŞERBAN NICOLAE

BUC

5

TRĂISTARU CONSTANTIN

BUC

 6

MĂRĂŞESCU NICULAE ION ANTON

BUC

 7

CÂMPUREAN ADRIAN MIHAI

BUC

 8

VOICULESCU DAN

BUC

 9

VOICU CĂTĂLIN

BUC

 10

ANDRONESCU ECATERINA

BUC

 11

NEDELCU COSTEL

BUC

 12

OLTEANU IONEL

CANDIDAŢI PENTRU ROMÂNII DIN AFARA ŢĂRII

Colegiul uninominal

Numele şi prenumele

 1- Europa-Asia

MOCANU MARIAN DAN

 2-

DUCA VIOREL

  
[ Înapoi la Anul electoral 2008 | Index secțiuni ]
Page created in 0.33172607421875 seconds.