Senatori in legalitate [1]

Cei sase senatori declarati incompatibili, in urma validarii mandatelor de parlamentari, si-au reglementat situatiile juridice pentru intrarea in legalitate, se arata intr-o nota discutata, ieri, la Comisia juridica din Senat.

Viorel Arcas (PSD) si-a suspendat contractul de munca de la SC Automecanica SA Medias, de la inceputul acestui an. Arcas detinea functia de director general adjunct al societatii respective. Viorel Arion (Alianta DA) s-a autosuspendat din functia de presedinte onorific al Camerei de Comert si Industrie a judetului Hunedoara. Constantin Gheorghe (PUR) si-a depus, in urma cu aproape doua luni, demisia din functia de vicepresedinte al Consiliului Judetean Suceava. Ion Vasile (PSD) a depus la Senat o adeverinta prin care dovedeste ca este cadru didactic asociat si nu ordonator de credite la Scoala Postliceala Sanitara de Stat din Buzau. Anghel Talvar (PSD) si-a dat demisia, la 21 ianuarie, din functia de consilier judetean din cadrul CJ Vrancea, iar Jan Vraciu (Alianta DA) a demisionat dintr-o functie similara detinuta tot la CJ Vrancea.
Publicat de : Mediafax
Data publicării: 09 Feb 2005 - 07:38

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=922&titlu=Senatori_in_legalitate