Doi fosti consilieri prezidentiali, urmariti penal [1]

Gheorghe Rotaru, fost consilier al presedintelui interimar Crin Antonescu si Sergiu Medar, fost consilier al presedintelui Traian Basescu, sunt cercetati intr-un dosar al locuintelor obtinute ilegal de militari, informeaza Romania TV

.

Generalii Gheorghe Rotaru, fost consilier al presedintelui interimar Crin Antonescu si Sergiu Medar, fost consilier al presedintelui Traian Basescu, fac parte din lotul de 10 generali acuzati ca au achizitionat case la pret redus, prin programul Case pentru Militari.

Un alt general, Mircea Chelaru, care a indeplinit timp de un an si functia de Sef al Statului Major al Armatei, este asteptat si el la DNA, sa i se aduca la cunostinta acuzatiile formulate impotriva sa, in acelasi dosar.

Dupa ce vor fi finalizate cercetarile de catre procurorii DNA, dosarul va fi trimis la Tribunalul Bucuresti, unde va incepe procesul.

Data publicării: 18 Apr 2013 - 06:28

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=40912&titlu=Doi_fosti_consilieri_prezidentiali__urmariti_penal