Severinul va avea un nou supermarket [1]

Construcția celui mai modern supermarket din Severin se va întinde pe durata a cel puțin trei ani.

La ultima ședință de Consiliu Local, consilierii severineni au aprobat în unanimitate, contractul de asociere în participațiune între Consiliul Local, SC Plus Discount Romania SRL și SC Terra Ro SRL, în vederea construirii și exploatării, în comun, a unui nou supermarket ce se va construi în municipiul Drobeta Turnu Severin. Contractul de asociere, încheiat pe o perioadă de 49 de ani, prevede posibilitatea prelungirii sale. Terenul pe care va fi construit spațiul comercial măsoară 5.000 metri pătrați, și este amplasat pe Splaiul Mihai Viteazul, lângă stația OMV. Valoarea sa de piață se ridică la 173.635 Euro. Tot în cadrul aceleiași ședințe, consilierii locali severineni au aprobat și documentația tehnică a proiectului.
Publicat de : Gabriel PREDA
Data publicării: 11 Mai 2005 - 18:50

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=4004&titlu=Severinul_va_avea_un_nou_supermarket