Candidatul PNL la primaria Navodari il acuza pe actualul primar ca a vandut tabara de copii la un pret ridicol [1]

Candidatul PNL la primaria Navodari, Iurin Pancencu, il acuza pe actualul primar ca a vandut tabara de copii la un pret ridicol, provocand un prejudiciu de zece ori mai mare decat bugetul orasului

. In replica, edilul Nicolae Matei spune ca aceasta tabara va deveni un exemplu pentru turismul romanesc dupa ce a reusit sa o "smulga din ghearele sindicatelor".Primarul din Navodari sustine ca terenul este proprietate privata a orasului si e dat in folosinta noii societati. "Tabara va fi cea mai mare societate de turism din Romania", a declarat Nicolae Matei.Potrivit lui Iurin Pancencu, candidat PNL la primaria Navodari, "prejudiciul adus in acest mod profund fraudulos orasului Navodari si statului roman este de cel putin 150 de milioane de euro".
Data publicării: 31 Mai 2012 - 06:16