Candidatul PSD la Primăria Clujului cere demisia lui Niculescu [1]

Candidatul PSD la Primăria Clujului, fostul comandant al Poliției Cluj, Teodor Pop-Pușcaș, îi cere demisia de onoare purtătorului de cuvânt al Guvernului, europarlamentarul Rareș Niculescu. Acesta a fost implicat într-o bătaie din clubul de manele Romantic din centrul orașului Cluj-Napoca, transmite corespondentul AMOS News (Informatia.ro).

Teodor Pop-Pușcaș afirmă că beția puterii și a alcoolului ar fi dat naștere unei aroganțe specifice dictaturii. El îl acuză pe noul purtător de cuvânt al Guvernului că ar fi încercat să intimideze autoritățile statului.
Rareș Niculescu este acuzat de jandarmi și de bodyguarzi că, băut, a provocat scandal în club.

Pe de altă parte, acesta spune că, de fapt, ar fi fost o victimă a bodyguarzilor și a depus plângeri penale împotriva acestora și a jandarmilor, care l-au amendat pe el și pe prietenii săi, cu suma de 200 de lei fiecare.

Publicat de : Francisc MĂDĂRĂȘAN
Data publicării: 10 Feb 2009 - 06:03

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=32335&titlu=Candidatul_PSD_la_Primaria_Clujului_cere_demisia_lui_Niculescu