Se deschide primul patinoar amenajat de Primăria Sectorului 1 în această iarnă [1]

Locuitorii Sectorului 1, amatori de distracție și sporturi de iarnă, se pot bucura între 1 Decembrie 2008 și 31 Ianuarie 2009 de patinoarul  amenajat de către Primăria Sectorului 1 și Asociația Top Art Media & Events în Parcul Bazilescu (fostul parc Nicolae Bălcescu).

Primul patinoar din Sectorul 1 amenajat de primărie în acest an se deschide în Parcul Bazilescu, luni, 1 Decembrie, începând cu orele 17:00.

Situat în partea de Nord-Vest a Bucureștiului, în cartierul Bucureștii Noi, patinoarul are o suprafață de 900 mp și este instalat cu ajutorul unui sistem modular cu tehnologie de ultimă generație.

Patinoarul va fi deschis publicului de luni până joi între orele 10:00 și 22:00  iar în weekend (vineri-duminică) între orele 10.00 și 23.00.

La fiecare sfârșit de săptămână, în Parcul Bazilescu patinajul se va împleti cu distracția. Bucureștenii, iubitori ai sporturilor de iarnă, se vor putea bucura și de concertele pregătite de organizatori, care se vor desfășura pe o scenă special amenajată în vecinătatea patinoarului.În cursul lunii decembrie, Primaria Sectorului 1 va mai deschide un patinoar în Parcul Kiseleff: “KISELEFF ICE PARK”.

Data publicării: 29 Noi 2008 - 06:59

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=31673&titlu=Se_deschide_primul_patinoar_amenajat_de_Primaria_Sectorului_1_in_aceasta_iarna