CJ Arad organizeaza licitatie pentru ambulante SMURD

Conducerea Consiliului Judetean Arad va organiza, in perioada urmatoare, o licitatie pentru cumpararea a trei autovehicule speciale, care urmeaza sa fie folosite de serviciul SMURD

.
In acest sens, autoritatile au infiintat Asociatia "Salvarad", din care fac parte toate structurile administrative si medicale interesate sa ofere un serviciu medical suplimentar, in caz de nevoie. "Scopul Asociatiei Salvarad este de a oferi un ajutor cat mai rapid si eficient celor care au nevoie de prim-ajutor, in conditii extreme, precum accidente rutiere, incendii, inundatii. Consiliul Judetean Arad va aloca fonduri necesare pentru achizitionarea primelor trei ambulante pentru statiile de la Barzava, Sebis si Chisineu Cris", a declarat, duminica, Iosif Matula, presedintele CJ Arad.
Data publicării: 15 Ian 2007 - 06:27

Link știre