Primăria Capitalei închiriază Clubul Francez [1]

Clubul de agrement "La Club" din Satul Francez va fi închiriat prin licitație publică. Consilierii generali ai Capitalei au aprobat, joi, hotărârea privind scoaterea acestuia spre închiriere, deoarece scăderea nivelului serviciilor și eventuala închidere a acestuia ar aduce grave prejudicii Primăriei Capitalei.

Clubul Francez - "La Club" - are piscină acoperită, terenuri de tenis, de squash, bar, restaurant, săli de biliard, gimnastică, saună, jacuzzi. Este vorba de 6.919 metri pătrați, în care nu este inclus salonul de înfrumusețare și duty-free-ul.

Valoarea minimă de licitație pentru chiria lunară este de 20.736 euro. Clubul este situat în Șoseaua Nordului, nr. 118-140 și se află în administrarea Administrației Lacuri, Parcuri și Agrement.
Publicat de : Ioana MALIK
Data publicării: 07 Apr 2006 - 07:20

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=16663&titlu=Primaria_Capitalei_inchiriaza_Clubul_Francez