Luni, 07 Februarie 2005 - 12:45 PM Aleg.RO: Fără apă și căldură la datornicii din Târgu-Jiu

Publicat de: Gabriel PREDA

AMOS News Regia distribuitoare anunță că utilitățile vor fi sistate complet în cazul asociațiilor de proprietari care nu își achită restanțele care le înregistrează la apă rece, apă caldă și căldură. AQUATERM anunță că prima vizată este asociația de proprietari din zona Plopilor, care include și nou-construitele blocuri ANL. directorul societății, Ion Popescu, spune că factura la întreținere se ridică, în acea zonă, la aproximativ două milioane de lei lunar, dar, avînd în vedere că asociația respectivă a înregistrat mari datorii în ultimele trei luni, programul de distribuție al apei și căldurii va fi de doar câteva ore zilnic.

Totodată, alte asociații de locatari care înregistrează datorii de aproximativ trei miliarde de lei vor rămâne și fără apă rece. Este vorba de asociațiile 51 și 130 din Lotrului, precum și 39 din Comuna din Paris. Din cauza datoriilor de 2,8 miliarde lei, asociației nr. 39 i-a fost sistat agentul termic, urmînd a-i fi întreruptă și apa rece.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Gabriel PREDA

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Fără apă și căldură la datornicii din Târgu-Jiu | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii