Miercuri, 02 Februarie 2005 - 12:45 PM Aleg.RO: Videanu iar demisioneaza din Parlament

Publicat de: M.V.M.

adevarul Vicepremierul Adriean Videanu (PD) si-a dat, ieri, demisia din functia de deputat, sustinand ca principala sa prioritate este finalizarea negocierilor cu FMI, precum si a programului economic de preaderare. "Nu mai am timpul necesar sa activez in Parlament si nu vreau sa frustrez majoritatea de prezenta mea", a explicat Videanu. El si-a motivat gestul si prin faptul ca este presedinte interimar al organizatiei PD din Bucuresti si intentioneaza sa candideze la functia de primar al Capitalei. Recent, Adriean Videanu a spus ca va demisiona si din postul de vicepremier in momentul in care se va inscrie in competitia pentru postul de edil-sef al Bucurestiului. Acum mai putin de doi ani, Videanu si-a mai dat demisia din Parlament intrucat, dupa aparitia Legii anticoruptie, a preferat sa continue sa se ocupe de afacerile sale. In prezent, el a demisionat de la conducerea societatilor Marmosim si Titan Mar si intentioneaza sa cedeze administrarea actiunilor pe care le detine la diverse societati unui cabinet de avocatura.

· Adevarul
Adevărul

· Alte știri de la M.V.M.

Azi: Cea mai citită știre din sursa Adevărul:

Videanu iar demisioneaza din Parlament | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.70418190956116 seconds.