Vineri, 27 Mai 2016 - 05:14 AM Aleg.RO: Viorel Ion, antrenor Gloria Buzau: Voi denunta la DNA coruptia din FRF si implicarea PSD

jurnalulnational

"Astazi, voi denunta legaturile de tip MAFIOT dintre conducerea Federatiei Romane de Fotbal si PSD, reprezentat de Marcel Ciolacu, secretarul Camerei Deputatilor!

Ieri, la miezul noptii, precum hotii la drumul mare, cei de la FRF m-au suspendat pentru 2 ani din fotbal, impreuna cu aproape toti jucatorii si stafful tehnic al Gloriei Buzau, pentru niste acuzatii pentru care nu exista NICIO PROBA, ci doar interese politice! Asta pentru ca m-am inscris in lupta pentru Primarie, pentru ca stiu ca voi, buzoienii, ma veti alege primar!

/* (c)AdOcean 2003-2016, thinkdigital_ro .mediafax.ro.mfax_sport.640x160_adtext */ ado.slave('adoceanthinkdigitalrologmmiqtnt', {myMaster: 'ehQLcdRDSDTj9LlzGFw6MEvls1feJDHrLlaJ_EKJJdP.s7' });

Dupa ce au distrus financiar Gloria Buzau, in frunte cu Dan Tulpan, ducand clubul la faliment, cei din Federatie, in cardasie cu cei din PSD, doresc sa ma "rasplateasca" pentru faptul ca am facut ca echipa sa supravietuiasca pana acum. Ei cred ca aceasta lovitura ma va face sa renunt. Gresit! Voi face recurs, voi extinde procesul si in civil si nu numai atat.

Nici nu stiu ce rau si-au facut! Voi denunta la DNA coruptia din FRF si implicarea PSD, ma voi apara total in fata minciunilor aruncate acum, la finalul campaniei si, in ciuda tuturor hotilor si coruptilor, voi castiga Primaria Buzau! Voi lupta pana la capat si adevarul va triumfa! Asa sa imi ajute Dumnezeu!" scrie Viorel Ion intr-o postare publicata pe contul personal de Facebook. In varsta de 48 de ani, Viorel Ion, fostul jucator al echipelor Gloria Buzau, Otelul Galati, Steaua Bucuresti, Bochum si Rapid, a primit o suspendare de 2 ani din partea FRF si o amenda de 200 de mii de lei din partea Comisie de Etica si Disciplina a FRF in cazul celor zece meciuri disputate in sezonul trecut din liga secunda, care ar fi fost aranjate de conducerea clubului pentru a obtine bani din pariuri.

Citeste si: Simona Halep: Nu ma gandesc inca la finala. Cred ca va fi un meci greu. Sper ca il voi castiga. Sunt aici sa castig Citeste si: Irina Begu s-a calificat in turul trei al turneului de Mare Slem de la Roland Garros Citeste si: EXCLUSIV - Efectul Ekeng: amenintari cu moartea intre doctorii de la INMS. Politia chemata de directoarea adjuncta, cardiologul s-a baricadat in cabinet: "I-am spus ca as omori-o cu mana mea!"

/* (c)AdOcean 2003-2015, thinkdigital_ro.mediafax.ro.mfax_sport.624x30_text_final art */ ado.slave('adoceanthinkdigitalroxlmqhnskzh', {myMaster: 'ehQLcdRDSDTj9LlzGFw6MEvls1feJDHrLlaJ_EKJJdP.s7' }); /* (c)AdOcean 2003-2015, thinkdigital_ro.mediafax.ro.mfax_sport.600x152_up_300x250_560x152_final art */ ado.slave('adoceanthinkdigitalroklfkeqiglm', {myMaster: 'ehQLcdRDSDTj9LlzGFw6MEvls1feJDHrLlaJ_EKJJdP.s7' });

Jurnalul Național

Azi: Cea mai citită știre din sursa Jurnalul Național:

Viorel Ion, antrenor Gloria Buzau: Voi denunta la DNA coruptia din FRF si implicarea PSD | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.58975386619568 seconds.