Joi, 30 Iunie 2005 - 10:00 AM Aleg.RO: În luna iunie, în Sectorul 6, amenzi de 170 mil lei pentru nerespectarea curățen

AMOS News Din dispozitia Primarului Sectorului 6, Cristian Poteras, Directia Inspectie Generala, prin Serviciul Inspectie Comunitara, a intensificat actiunile de verificare a modului in care se executa si se pastreaza curatenia pe toata raza Sectorului 6. In urma acestor controale, in luna iunie 2005, inspectorii Serviciului Inspectie Comunitara au aplicat agentilor economici si asociatiilor de proprietari din sector 27 de amenzi contraventionale, in valoare totala de 170 milioane de lei, pentru nerespectarea prevederilor H.C.L.M.B. Nr. 25/1994, privind normele de salubrizare in Municipiul Bucuresti.

Tot in aceasta perioada, pe baza listelor cu datornici primite de la societatea de salubrizare autorizata in Sectorul 6, inspectorii Serviciului Inspectie Comunitara au somat asociatiile de proprietari si agentii economici rau-platnici sa-si reinnoiasca
contractele de salubritate.

"Serviciile de salubrizare se afla in sarcina exclusiva a administratiei locale, dar pastrarea curateniei este o obligatie a tuturor locuitorilor Sectorului 6. Numai astfel ne putem bucura impreuna de un mediu curat si civilizat in comunitatea locala", a
declarat Daniel Istrate, directorul Directiei Inspectie Generala din cadrul Primariei Sectorului 6.

· AMOS News
AMOS News

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

În luna iunie, în Sectorul 6, amenzi de 170 mil lei pentru nerespectarea curățen | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii