Joi, 19 Mai 2005 - 08:08 AM Aleg.RO: Bal mascat la Camera Deputatilor

Publicat de: B. C.

adevarul Conducerea Camerei a acceptat, ieri, sa puna la dispozitia unei asociatii nonprofit o sala din Palatul Parlamentului, in mod gratuit, pentru organizarea unui bal mascat de Halloween, la care vor participa si celebritati de la Hollywood. Asociatia Ovidiu Rom a cerut Biroului Permanent sa-i fie aprobata utilizarea gratuita a salii Unirii, pentru sambata din 29 octombrie, intre orele 16,00 si 4,00, cand intentioneaza sa dea un bal mascat pentru 500 de persoane, in scopul strangerii de fonduri pentru persoanele defavorizate. Secretarul general al forului legislativ precizeaza, in memorandumul inaintat Biroului, ca pretul inchirierii spatiului respectiv ar fi de 1.800 de euro, redus cu 50 la suta pentru organizatii neguvernamentale. Presedintele Asociatiei Ovidiu Rom, Leslie Hawke, i-a adresat o scrisoare lui Adrian Nastase, in care spune: "Preconizam ca acesta va fi cel mai grandios eveniment de strangere de fonduri organizat vreodata la Bucuresti.

· Adevarul
Adevărul

· Alte știri de la B. C.

Azi: Cea mai citită știre din sursa Adevărul:

Bal mascat la Camera Deputatilor | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii