Luni, 27 Mai 2013 - 06:08 AM Aleg.RO: Consilierul judetean Claudiu Coman a ajuns administrator la Electrica Distributie Transilvania Sud

Buna ziua Brasov Noul CA al companiei cuprinde un doctor in sociologie, doi directori de companie, un director economic al unei firme din Brasov si un fost vicepresedinte al Volksbank Romania Actionarii Electrica Distributie Transilvania Sud au desemnat saptamana trecuta noua componenta a Consiliului de Administratie (CA) al companiei, potrivit unor surse din companie . Printre membrii Consiliului se numara Claudiu Coman (foto), doctor in sociologie la Universitatea Babes-Bolyai din Cluj. El este consilier judetean brasovean si membru al PNL Brasov. Un alt membru este Ion Dobre, director general interimar al companiei si angajat al Electrica din 1990. Ceilalti administratori sunt Marian Geanta, director adjunct de operatiuni si presedinte al CA, Carmen Mihaela Pirnea, director economic al firmei Kerom Brasov, si Simona Carmen Fatu, desemnata de Fondul Proprietatea. Fatu este si membru in CA al Salrom, companie detinuta de stat. Intre 2006-2011, ea a ocupat functia de vicepresedinte si membru al Directoratului Volksbank Romania. Electrica Distributie Transilvania Sud este una dintre cele trei filiale de distributie a energiei din Electrica, companie care urmeaza sa fie privatizata in acest. Electrica SA este controlata de Ministerul Economiei.

Buna ziua Brasov

Azi: Cea mai citită știre din sursa Buna ziua Brasov:

Consilierul judetean Claudiu Coman a ajuns administrator la Electrica Distributie Transilvania Sud | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.57076191902161 seconds.