Miercuri, 08 August 2012 - 06:27 AM Aleg.RO: Gheorghe Rotaru, Vasile Enache si Daniel Barbu, numiti de Crin Antonescu in functiile de consilieri prezidentiali

Gândul

Presedintele interimar, Crin Antonescu, a numit trei consilieri prezidentiali, respectiv pe Gheorghe Rotaru, Vasile Enache si Daniel Barbu, decretele in acest sens fiind publicate marti in Monitorul Oficial .

Decretele de numire a lui Gheorghe Rotaru, Vasile Enache si Daniel Barbu in functiile de consilieri prezidentiali au fost semnate, luni, de catre presedintele interimar, Crin Antonescu.

Vasile Enache va fi consilier prezidential la Cancelaria Prezidentiala, inlocuindu-l pe Cristian Diaconescu.

Gheorghe Rotaru a fost numit la Departamentul Securitatii Nationale, in locul lui Iulian Fota.

Daniel Barbu va fi consilier prezidential in cadrul Departamentului de Analiza Politica, inlocuindu-l pe Sebastian Lazaroiu.

Vineri, Administratia prezidentiala anunta ca presedintele interimar, Crin Antonescu, a semnat decretele de eliberare din functii a consilierilor prezidentiali ai lui Traian Basescu, respectiv Iulian Chifu, Iulian Fota, Cristian Diaconescu, Bogdan Dragoi si Bogdan Manoiu.

Citeste si Antonescu: In chip special ii multumesc domnului Marga, a facut cu devotament tot ce se putea face

Citeste si Crin Antonescu a intarziat 40 de minute la investitura noilor ministri

Citeste si Traian Basescu: "Marga era o calamitate pentru Romania. Nepregatit, cu idei putine si nestiutor de carte in ale Externelor "

Citeste si Iliescu: PSD nu are ce sa-i reproseze lui Rus