Vineri, 25 Noiembrie 2011 - 06:05 AM Aleg.RO: Basescu: Spitalele sunt societati de stat. Sper ca legea sanatatii sa fie adoptata "in cel mai scurt timp"

Antena 3 Presedintele Traian Basescu si-a exprimat speranta, joi, ca noua Lege a sanatatii va fi adoptata "in cel mai scurt timp", fie de Parlament, fie prin asumarea raspunderii Guvernului, informeaza Mediafax . Seful statului apreciaza ca in prezent sistemul medical este "rigid", "nefunctional", iar spitalele sunt "societati de stat". El a mentionat ca proiectul Legii sanatatii este rezultatul activitatii unei comisii prezidentiale. Seful statului a spus ca spera ca, cel mai tarziu saptamana viitoare, proiectul sa fie lansat in dezbatere publica. El a adaugat ca mai spera ca aceasta sa fie adoptat "in cel mai scurt timp", fie de Parlament, fie prin asumarea raspunderii Guvernului, astfel incat legea sa intre in vigoare in prima parte a anului viitor. Opozitia a criticat dur prevederi care s-ar regasi in proiectul Legii sanatatii.

Antena 3

Azi: Cea mai citită știre din sursa Antena 3:

Basescu: Spitalele sunt societati de stat. Sper ca legea sanatatii sa fie adoptata "in cel mai scurt timp" | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii