Marți, 04 Octombrie 2011 - 05:31 AM Aleg.RO: Ioan Oltean, despre marca "Miscarea Populara" a Ioanei Basescu: Nu-i nimic, o cumparam!

Realitatea TV

Secretarul general al PDL Ioan Oltean a declarat ca, desi proiectul unui pol de dreapta apartine partidului, Traian Basescu a avut "o previziune absolut formidabila" prin inregistrarea, de catre fiica sa, a "Miscarii Populare", comentand ca PDL va gasi o varianta de a intra in posesia acestei marci .

Ioan Oltean, despre marca / FOTO: observatordebacau.ro Imaginea 1/1

In opinia secretarului general al PDL, Ioan Oltean, Miscarea Populara ar trebui sa se coalizeze in jurul PDL, ca o coalizare a fortelor de dreapta. El a adaugat ca la nivel de partid nu s-a purtat o discutie conturata, in sensul ca miscarea sa includa doar partide care se revendica fiind de dreapta, ori daca va exista si deschidere spre societatea civila, "chiar firme, societati comerciale care doresc sa se implice".

Secretarul general al PDL a mentionat ca deocamdata nu a fost desemnata echipa care sa construiasca aceasta miscare, dar Colegiul Director a mandatat Biroul Permanent ca in doua saptamani sa cristalizeze proiectul.

"Proiectul se va numi probabil Miscarea Populara", a spus Oltean, la TVR. Amintindu-i-se ca marca a fost inregistrata de Ioana Basescu, liderul PDL a comentat: "Nu-i nimic, o s-o cumparam, o sa vedem noi cum intram in posesia acestei marci".

"Cu certitudine, daca vom realiza o coagulare a fortelor politice, acestea s-ar putea in proportie majoritara sa se numeasca Miscarea Populara", a spus el.

De altfel, Oltean a explicat si cum, fiind un proiect al PDL, asa cum a sustinut anterior, totusi denumirea a fost inregistrata la OSIM de Ioana Basescu. "Va fi proiectul PDL-ului. Domnul presedinte (Traian Basescu - n.r.) a avut o initiativa formidabila, aceea de a face un gest, prin fiica sa, prin care Miscarea Populara nu poate fi dusa in alta parte si sa ramana intr-un loc in care PDL sa se foloseasca de ea. A avut o previziune absolut formidabila pe care nu putem decat s-o apreciem", a comentat secretarul general al PDL.

Realitatea TV

Azi: Cea mai citită știre din sursa Realitatea TV:

Ioan Oltean, despre marca "Miscarea Populara" a Ioanei Basescu: Nu-i nimic, o cumparam! | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii