Miercuri, 28 Aprilie 2010 - 05:30 AM Aleg.RO: Timisorenii vor titlul de capitala culturala europeana. Primaria lui Ciuhandu, nu!

Financiarul Timisoara face primii pasi, desi timizi, pentru a-si sustine candidatura la obtinerea titlului de capitala europeana culturala in anul 2021 . Paradoxal, municipalitatea priveste cu dezinteres total acest aspect si nu face lobby pentru obtinerea titlului. Presedintii cluburilor Rotary si Lions, precum si reprezentantii unor asociatii cul­turale din orasul de pe Bega par mai activi, fiind puse la punct posibilitatile prin care pot sprijini candidatura municipiului Timisoara la titlul de capitala europeana a culturii. Ideea candidaturii a fost lansata de primarul Gheor­ghe Ciuhandu, cu ocazia inaugurarii unei noi sali de teatru, in urma cu doua luni, iar de atunci subiectul a fost uitat complet.

Financiarul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Financiarul:

Timisorenii vor titlul de capitala culturala europeana. Primaria lui Ciuhandu, nu! | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii