Vineri, 26 Martie 2010 - 05:50 AM Aleg.RO: ANI a cerut anchetarea deputatului PSD Florentin Gust pentru fals in declaratii

adevarul Agentia Nationala de Integritate a cerut joi Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie anchetarea deputatului PSD, Florentin Gust , pentru fals in declaratii .

Inspectorii ANI au descoperit ca Gust este asociat la firmele SC Info Gast SRL, SC Gast Trading SRL si a fost administrator la Info Gast, Gast Trading, SC Parc Turism SA si SC Student Market SRL.

taguri gust florentin ani fals

"In urma verificarilor efectuate, a rezultat faptul ca domnul deputat Florentin Balosin Gust a mentionat in declaratia de interese depusa la data de 15.12.2008 doar faptul ca detine calitatea de asociat la SC Gast Trading SRL si pe cea de membru in Consiliul de Administratie al SC Parc Turism SA, fara a face referiri cu privire la functiile de administrator pe care le detine la SC Gast Trading SRL si la SC Info Gast SRL, respectiv calitatea de asociat unic la SC Info Gast SRL. Calitatea de asociat unic la SC Info Gast SRL nu a fost mentionata nici in declaratia de interese depusa la data de 10 iunie 2009", se arata in comunicatul ANI.

· Adevarul
Adevărul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Adevărul:

ANI a cerut anchetarea deputatului PSD Florentin Gust pentru fals in declaratii | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii