Sâmbãtã, 31 Ianuarie 2009 - 09:06 AM Aleg.RO: Braºov: Toþi consilierii locali au renunþat pentru un an la indemnizaþie

Publicat de: Mirela LEONTE

AMOS News Consiliul Local Braºov în ºedinþa de plen de vineri, prima din acest an, suspendarea indemnizaþiilor pentru toþi consilierii membri ai acestui for. Propunerea a venit din partea consilierul local PD-L Vasile Kraila, find motivatã de
criza economicã. Este vorba de 450 de lei pe lunã pentru fiecare ales local, astfel cã pe lunã s-ar strânge 12.150 de lei. Dupã ce aceastã propunere a fost aprobatã de toþi consilierii, alesul local PSD Minerva Gurgu a declarat faptul cã aceºti bani ar trebui sã aibã o destinaþie precisã, pentru a nu se pierde cu alte cheltuieli. „Banii de la noi ar trebui sã fie direcþionaþi cãtre Direcþia de Servicii Sociale, în special pentru vârstnicii care primesc pachete, pentru copiii care primesc pacheþele ºi de la Clubul Rotary, dar ºi pentru copii merituoºi care nu au o situaþie materialã foarte bunã”, a spus Minerva Gurgu, a cãrei propunere a fost ºi ea acceptatã de colegii sãi.

(916 )

· AMOS News
· Alte ºtiri din sursa
AMOS News

· Alte ºtiri de la Mirela LEONTE

Azi: Cea mai cititã ºtire din sursa AMOS News:

Braºov: Toþi consilierii locali au renunþat pentru un an la indemnizaþie | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Comentariile aparþin autorilor. Nu suntem responsabili pentru conþinutul acestora.