Sâmbătă, 27 Septembrie 2008 - 05:23 AM Aleg.RO: Dolj: Preț dublu pentru depozitarea gunoiului craiovenilor

Publicat de: Irina ALEXA

AMOS News

Consilierii locali au aprobat în ședința de joi proiectul de hotărâre ce prevede dublarea tarifului pe care firma Eco Sud îl încasează pentru depozitarea gunoiului în groapa ecologică de la Mofleni, transmite corespondentul AMOS News.

Tariful de depozitare se mărește de la 14 dolari la 21 de euro pe tonă, conform negocierilor dintre comisia municipalității și reprezentanții Eco Sud.

Societatea Eco Sud a solicitat în instanță  mărirea de la 14 dolari la 35 de euro pe tonă.  Astfel că repreprezentanții municipalității au căzut de acord cu firma Eco Sud pentru tariful de 21 de euro. Societatea a promis în schimb că va renunța la proces. În ședința de ieri, consilierii au aprobat cu 17 voturi pentru, trei împotrivă și două abțineri majorarea tarifului încasat de firma responsabilă cu depozitarea gunoiului, care își va dubla profitul.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Irina ALEXA

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Dolj: Preț dublu pentru depozitarea gunoiului craiovenilor | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.71467185020447 seconds.