Vineri, 08 Aprilie 2005 - 10:20 AM Aleg.RO: La Iași, Adriean Videanu a mai câștigat o funcție

Publicat de: Eduard ALEXANDRU

AMOS News Primarul general al Bucureștiului, Adriean Videanu, i-a impresionat atât de tare pe colegii săi din celelalte orașe mari din țară, încât aceștia au decis să-i ofere o nouă funcție: cea de președinte al Asociației Municipiilor din România. La Adunarea Generală a organizației, care are loc în aceste zile, la Iași, participă peste 130 de primari și reprezentanți ai celor 103 de municipii din țară. Ziua de ieri a fost rezervată integral alegerilor noilor membri ai Comitetului Director care vor susține și vor monitoriza, în următorii doi ani, activitatea asociației. Astfel, din conducere mai fac parte, alături de primarul municipiului Iași, Gheorghe Nichita, edilii șefi din Ploiești, Pitești, București, Oradea, Alba Iulia, Craiova și Suceava. Totodată, alături de noul președinte, Adriean Videanu, vor mai sta, la conducere, primarul din Baia Mare, ales prim vicepreședinte, și colegii săi din Sfântu Gheorghe, Târgu Mureș, Oradea și Pitești.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Eduard ALEXANDRU

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

La Iași, Adriean Videanu a mai câștigat o funcție | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii