Joi, 02 August 2007 - 05:33 AM Aleg.RO: Stiri din Bucuresti

evenimentulzilei Stiri pe scurt .

Media Galaxy din Bucuresti Mall s-a redeschis Magazinul de electronice si electrocasnice, Media Galaxy, din Bucuresti Mall a fost redeschis, dupa ce a fost extinsa suprafata acestuia de vanzare la aproximativ 2.200 de metri patrati. Noua organizare a spatiului comercial permite expunerea si vanzarea a peste 13.000 produse. Astfel, lunar, se ofera peste 1.500 filme in format DVD si primele filme in format Blu-Ray Disc din Romania, precum si circa 2.500 albume de muzica disponibile pe CD, 500 de albume si inregistrari concerte. Aparatele electrocasnice, echipamentele video, precum si camerele foto si video pot fi achizitionate in 20 de rate, fara a se plati comisioane.

Hotelul Trianon, scos la vanzare pentru 5,5 milioane de euro Clasificat la trei stele si situat in apropierea Gradinii Cismigiu, hotelul Trianon va fi scos la vanzare astazi, pentru suma de 5,5 milioane de euro. Potrivit reprezentantilor companiei imobiliare Eurometropola, dezvoltatorul acestui proiect este Olimp Technics, societate controlata de trei persoane de origine franceza. Dupa achizitionare, hotelul poate fi supus unui rebranding, intrucat nu face obiectul niciunui contract de tip franciza. Hotelul are o suprafata construita de 2.202 metri patrati, este structurat pe S·P·2·3 si dispune in total de 26 de camere, respectiv patru camere simple, 20 de camere duble si doua apartamente.

Noi locuri de parcare Peste 700 de noi locuri de parcare vor fi date in folosinta, in aceasta saptamana, pe raza sectorului 2. Locuitorii cartierului Colentina vor avea la dispozitie 500 de noi locuri de parcare, realizate de primarie, in locul garajelor fara autorizatie, recent desfiintate de pe domeniul public si pe terenul din apropiere neamenajat. Si in cartierul Pantelimon, Primaria Sectorului 2 va finaliza, in aceasta saptamana, alte 240 locuri de parcare. Pentru locatarii blocului M23 din bulevardul Chisinau se realizeaza o parcare de aproximativ 100 locuri, iar pentru cei aflati la intersectia strazii Pescarusului cu aleea Diham - o alta de 110 locuri.

Evenimentul Zilei

Azi: Cea mai citită știre din sursa Evenimentul Zilei:

Stiri din Bucuresti | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii