Miercuri, 29 Noiembrie 2006 - 06:59 AM Aleg.RO: Miliarde alocate integrarii europene la Bacau

romanialibera Autoritatile locale din Bacau vor cheltui circa 10 miliarde de lei pentru a sarbatori intrarea in Uniunea Europeana . Suma va fi asigurata de Consiliul local, Consiliul Judetean si de Guvern. Deja consilierii judeteni au aprobat alocarea de la buget a 3,5 miliarde de lei in acest sens. Actiunile organizate de autoritati vor cuprinde un concert sustinut de Stefan Banica Jr., un concert al Filarmonicii Mihail Jora si traditionalul "Alai al datinilor de iarna". Vor mai concerta Stefan Hrusca si Ducu Bertzi. Noaptea integrarii europene va fi marcata de duplexul TV Bacau-Torino si de sustinerea unui concert de catre Victor Socaciu la Torino. Manifestarea din centrul Bacaului se va incheia cu un foc imens de artificii.

România Liberă

Azi: Cea mai citită știre din sursa România Liberă:

Miliarde alocate integrarii europene la Bacau | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii