Vineri, 07 Iulie 2006 - 06:06 AM Aleg.RO: ACR acuza Camera Deputatilor de superficialitate

atac  igor .drag@atac-online.ro Automobil Clubul Roman nu este de acord cu impunerea taxelor suplimentare pentru importul de autovehicule de ocazie din UE. Asociatia solicita presedintelui Romaniei sa nu promulge noul Cod Fiscal deoarece documentul nu respecta nici programul de guvernare, nici criteriile de aderare. ACR solicita interventia Delegatiei Comisiei Europene la Bucuresti pentru a cere Romaniei sa respecte conditiile asumate in timpul negocierilor. In comunicat se precizeaza ca, la propunerea Guvernului, Camera Deputatilor a adoptat, „cu superficialitate“, noul Cod Fiscal care impune „conditii prohibitive“ la intrarea in Romania a autovehiculelor din UE, in contradict ie cu prevederile Capitolului 1 din negocierile de aderare, referitoare la libera circulatie a marfurilor.

Atac

Azi: Cea mai citită știre din sursa Atac:

ACR acuza Camera Deputatilor de superficialitate | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii