Miercuri, 14 Iunie 2006 - 05:31 AM Aleg.RO: ?Consiliul Judetean nu va prelua FC Vaslui?

Gândul Presedintele Consiliului Judetean Vaslui, Corneliu Bichinet, a declarat ca institutia pe care o conduce nu va prelua clubul FC Vaslui, dupa ce Adrian Porumboiu a anuntat ca nu va mai sustine financiar echipa .
?Adrian Porumboiu s-a achitat de sarcinile pe care si le-a asumat. A adus FC Vaslui în Divizia A prin eforturi financiare personale, prin munca si seriozitate, iar atunci cand toti fanii devenisera pesimisti, a reusit sa mentina echipa în Divizia A. Daca dansul vrea sa se retraga, altcineva poate prelua echipa si nu CJ, care are alta menire, cea de administrare a judetului?, a declarat Bichinet. Adrian Porumboiu si-a anuntat retragerea de la echipa, trimitand mai multe camioane, în cursul zilei de ieri, la sediul clubului, pentru a ridica obiectele personale.

Gândul

Azi: Cea mai citită știre din sursa Gândul:

?Consiliul Judetean nu va prelua FC Vaslui? | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii