Vineri, 10 Februarie 2006 - 05:56 AM Aleg.RO: Primarii se vor întâlni cu Tăriceanu

Publicat de: Loredana ȘTEFAN

AMOS News Edilii din România vor afla despre problemele cu care se confruntă orașele iarna.

Asociația Municipiilor din România a organizat în această săptămână la București, întâlnirea Comitetului director unde s-au pus în discuție problemele cu care se confruntă administrațiile locale din țară.

Dumitru Moinescu, primarul Medgidiei, membru în comitetul director al Asociației Municipiilor a declarat: ”Am analizat alături de colegii mei situații precum asigurarea încălzirii pe timpul iernii, a serviciilor publice către consumatori și funcționarea rețelelor de apă, energie termică, energie electrică, gaze."

În urma analizei făcute, s-a hotărît ca o delegație alcătuită din 5 primari, printre care și primarul municipiului Medgidia, să se întâlnească marți, 14 februarie, cu primul ministru Călin Popescu Tăriceanu.

Problemele care vor fi aduse la cunoștința primului ministru vor fi cele cu care se confruntă majoritatea orașelor din țară și anume, încălzirea locuitorilor pe timpul iernii din punct de vedere al subvenției și retehnologizării, administrarea rețelelor publice și administrarea blocurilor de locuințe ale căror apartamente sunt proprietatea locatarilor.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Loredana ȘTEFAN

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Primarii se vor întâlni cu Tăriceanu | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii