Vineri, 09 Decembrie 2005 - 06:51 AM Aleg.RO: Senatorul PSD Ion Radoi
 de huiduieli impotriva
 lui Tariceanu si Dobre

Publicat de: Doru Cireasa

adevarul Aproximativ o mie de sindicalisti de la metrou, dirijati de Ion Radoi, senator PSD si sef al sindicatelor de la metrou, au scandat ieri in fata Ministerului Transporturilor lozinci indreptate impotriva ministrului transporturilor, Gheorghe Dobre, si primului-ministru, Calin Popescu Tariceanu . Sufland cu putere in fluiere, trompete si megafoane, fluturand steaguri ale UE, NATO si USA, sindicalistii au scandat lozinci in care cereau demisia lui Dobre. Aparitia lui Radoi a provocat bucuria colectiva, acesta fiind intampinat cu ,a venit Ion Radoi, care-i metroist ca noi". Intrebat daca nu este nepotrivita calitatea de senator PSD cu cea de lider al sindicalistilor, Radoi s-a enervat si a spus ca cei care sunt in masura sa-l judece sunt oamenii, si nu presa. Angajatii metroului cer o crestere salariala de 30%, de la 1 noiembrie 2005, respectiv un salariu minim de 150 de euro, in caz contrar amenintand cu declansarea unei greve de avertisment inaintea Craciunului. ,Sper ca nu va fi o greva de Sarbatori, deoarece ar fi un dispret la adresa publicului", ne-a declarat Liviu Soava, directorul general al Metrorex.

· Adevarul
Adevărul

· Alte știri de la Doru Cireasa

Azi: Cea mai citită știre din sursa Adevărul:

Senatorul PSD Ion Radoi
 a dirijat un concert
 de huiduieli impotriva
 lui Tariceanu si Dobre
 | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.59945797920227 seconds.