Joi, 01 Decembrie 2005 - 12:21 PM Aleg.RO: FC Arges / Cei doi Gigi, solutii de avarie

jurnalulnational Dupa ce zilele trecute s-au vehiculat mai multe variante, prin care clubul din Trivale urma sa fie preluat de Gigi Becali sau de Gigi Netoiu, cei 12 actionari de la FC Arges au decis sa faca un efort suplimentar pentru acoperirea sumei de un milion de euro, care este necesara pentru terminarea campionatului . EFORTURI. Totodata, a fost cooptat in randul finantatorilor si omul de afaceri argesean Gheorghe Dolofan, importatorul oficial al Peugeot in Romania, care va contribui in prima faza cu suma de 80.000 de euro. Cu toate acestea, Becali si Netoiu urmeaza sa fie pastrati ca solutii de "avarie" pana la 12 decembrie daca intervine altceva neprevazut. "Cel mai bine este ca echipa sa ramana a argesenilor", a declarat primarul Pitestiului, Tudor Pendiuc. Presedintele Consiliului Judetean, Constantin Nicolescu, a considerat intentia regelui international al rromilor, Ilie Badea Stanescu, de a cumpara pachetul majoritar drept "o gluma buna". Pe adresa clubului au venit doar doua oferte, una de 40 de miliarde de lei a firmei Inter Pro Sport, in spatele careia s-ar afla Gigi Netoiu, si alta a lui Gigi Becali, care suna in felul urmator: "Subsemnatul Gigi Becali vreau sa investesc la FC Arges printr-o firma care ma va reprezenta pe mine...".

Jurnalul Național

Azi: Cea mai citită știre din sursa Jurnalul Național:

FC Arges / Cei doi Gigi, solutii de avarie | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.69216203689575 seconds.