Joi, 01 Decembrie 2005 - 12:21 PM Aleg.RO: Doua miliarde de lei pentru Gloria

azi Doua miliarde de lei pentru Gloria      Clubul Gloria Bistrita a primit o finantare în valoare de doua miliarde de lei vechi de la Consiliul Judetean Bistrita-Nasaud, bani ce vor fi folositi pentru cheltuieli materiale si nu cu alte scopuri (primele de joc sau salariile fotbalistilor) .      Presedintele Consiliului Judetean, Gheorghe Marinescu, a declarat ca suma poate fi atribuita în baza unui contract de colaborare semnat între institutia pe care o reprezinta si gruparea condusa de Jean Padureanu. "Conducerea Gloriei a cerut si cu alte ocazii sa sustinem financiar activitatea clubului, dar nu am dat curs cererii. Legea bugetului de stat ne permite sa finantam activitatile sportive, iar banii pe care îi acordam vor fi cheltuiti de comun acord în baza unui program. Nu pot plati salariile jucatorilor sau prime de joc, ci echipament, cantonamente, investitii la stadion", a declarat Marinescu.      Presedintele clubului, Jean Padureanu, a declarat ca antrenorul Ioan Ovidiu Sabau i-a promis ca nu va pleca de la echipa pentru a da curs ofertei primite de la Dinamo de a-l înlocui pe Ioan Andone. "Sper sa nu se razgândeasca. Este un om de cuvânt si am mare încredere în el", a spus Padureanu.      In schimb, Sabau a refuzat sa declare ceva pe marginea acestui subiect. "Am meci duminica si vreau sa ma concentrez asupra lui. Acum sunt la Gloria si nu vreau sa discut despre Dinamo. Nici macar nu vreau sa mai raspund la telefon fiindca toata lumea ma întreaba ce o sa fac", a declarat fostul jucator dinamovist.

· Azi
Azi

Azi: Cea mai citită știre din sursa Azi:

Doua miliarde de lei pentru Gloria | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii