Marți, 25 Octombrie 2005 - 10:00 PM Aleg.RO: Basescu incepe consultarile cu societatea civila

Publicat de: M.V.M.

adevarul Consilierul prezidential Renate Weber a anuntat, luni seara, la o emisiune televizata, ca presedintele Traian Basescu va incepe, la 10 noiembrie, consultari cu reprezentanti ai societatii civile pe tema reformarii institutiilor politice. La inceputul lunii octombrie, Basescu a avut discutii cu partidele parlamentare din coalitia majoritara in legatura cu posibilitatea trecerii la un sistem parlamentar unicameral. PSD si PRM au absentat de la aceste consultari.

· Adevarul
Adevărul

· Alte știri de la M.V.M.

Azi: Cea mai citită știre din sursa Adevărul:

Basescu incepe consultarile cu societatea civila | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii