Duminică, 23 Ianuarie 2005 - 12:05 PM Aleg.RO: Datorii și debranșări de la apă la Caransebeș în Caraș Severin

Publicat de: Vali POPOVICI

AMOS News Pentru recuperarea sumelor, Goscom-ul a trecut la debranșarea de la rețeaua de apă a orașului a blocurilor de locuințe ce aparțin asociaților de locatari și proprietari datoare. Societatea de furnizare a apei potabile în municipiul Caransebeș, Goscom S.A. din județul Caraș Severin, are în evidență restanțe la încasarea facturilor pentru apa rece furnizată locuitorilor în valoare de peste 7,3 miliarde de lei.

Primele victime au fost Asociația de proprietari numărul 2 și blocurile din Cartierul Cazărmii. Acestea au acumulat datorii ce însumează aproape jumătate de miliard de lei.
În perioada imediat următoare, adică de luni, la Caransebeș vor fi debranșate alte 7 asociații care au datorii de aproape 3 miliarde de lei.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Vali POPOVICI

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Datorii și debranșări de la apă la Caransebeș în Caraș Severin | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.62519288063049 seconds.