Lista noilor senatori pentru legislatura 2012-2016

(920 cuvinte în acest text)
(3505 afișări)  Tipărire

ALBA:
Atanasiu Teodor - USL (PNL)
Pereș Alexandru - ARD (PDL)


ARAD:
Ungureanu Mihai Răzvan - ARD (FC)
Cristina Ioan - USL (PNL)
Igaș Traian Constantin - ARD (PDL)


ARGEȘ:
Popa Ion - USL (PNL)
Valeca Șerban Constantin - USL (PSD)
Cristache Iulian - PPDD
Tămagă Constantin - USL (PSD)
Zisu Ionuț Elie - USL (PNL)


BACĂU:
Luchian Dragoș - USL (PNL)
Nistor Vasile - USL (PC)
Tătaru Dan - USL (PSD)
Drăghici Damian - USL (UNPR)
Bujor Dumitru Marcel - PPDD


BIHOR:
Biro Rozalia Ibolya - UDMR
Bodea Cristian Petru - USL (PNL)
Boeriu Valeriu Victor - USL (PNL)
Ghilea Găvrilă - ARD (PDL)
Bodog Dorin Mircea - USL (PNL)


BISTRIȚA NĂSĂUD:
Dobra Dorin Mircea - USL (PNL)
Florian Daniel Cristian - ARD (PDL)
Deneș Ioan - USL (PNL)


BOTOȘANI:
Federovici Doina Elena - USL (PSD)
Mihăilescu Petru Șerban - USL (UNPR)
Popescu Corneliu - PPDD
Grigoraș Viorel - USL (PNL)


BRAȘOV:
Grapă Sebastian - USL (PNL)
Coste Marius - PPDD
Chiriac Viorel - USL (PSD)
Popa Nicolae Vlad - ARD (PDL)
Ghișe Ioan - USL (PNL)
Neculoiu Marius - USL (PNL)


BRĂILA:
Rotaru Ion - USL (PSD)
Boboc Cătălin - USL (PNL)
Mihai Cristian Dănuț - PPDD


BUZĂU:
Teodorovici Eugen Orlando - USL (PSD)
Tudor Doina Anca - USL (PNL)
Mocanu Victor - USL (PSD)
Popa Constantin - PPDD


CARAȘ-SEVERIN:
Duruț Aurel - USL (PSD)
Secășean Iosif - USL (PNL)
Purec Ion Simeon - PPDD


CĂLĂRAȘI:
Tomoiagă Ștefan Liviu - USL (PNL)
Dumitrescu Iulian - USL (PNL)


CLUJ:
Tișe Alin Păunel - ARD (PDL)
Lazslo Attila - UDMR
Nicoară Marius Petre - USL (PNL)
Cordoș Alexandru - USL (PSD)


CONSTANȚA:
Hașotti Puiu - USL (PNL)
Moga Nicolae - USL (PSD)
Vasiliev Marian - PPDD
Mazăre Alexandru - USL (PSD)
Chiru Gigi Christian - ARD (PDL)
Banias Mircea Marius - USL (PC)


COVASNA:
Klarik Laszlo Attila - UDMR
Obreja Marius Lucian - USL (PNL)
Olosz Gergely - UDMR


DÂMBOVIȚA:
Badea Leonardo - USL (PSD)
Roșca Stănescu Sorin Ștefan - USL (PNL)
Calcan Valentin Gigel - USL (PSD)
Isăilă Marius Ovidiu - ARD (PDL)


DOLJ:
Anghel Cristiana Irina - USL (PC)
Dincă Marinică - ARD (PDL)
Solomon Antonie - PPDD
Fifor Mihai Viorel - USL (PSD)
Voinea Florea - USL (PSD)
Oprea Mario Ovidiu - USL (PNL)
Geoană Mircea Dan - USL (PSD)


GALAȚI:
Marin Nicolae - PPDD
Butunoi Ionel Daniel - USL (PSD)
Saghian Gheorghe - USL (PSD)
Ichim Paul - USL (PNL)
Durbacă Eugen - USL (PC)


GIURGIU:
Bădălău Niculae - USL (PSD)
Iliescu Lucian - USL (PNL)


GORJ:
Popescu Dumitru Dian - USL (PNL)
Barbu Tudor - PPDD
Greblă Toni - USL (PSD)


HARGHITA:
Tanczos Barna - UDMR
Verestoy Attila - UDMR


HUNEDOARA:
Nicula Vasile Cosmin - USL (PSD)
Vochițoiu Haralmabie - PPDD
Păran Dorin - USL (PNL)
Câmpeanu Mariana - USL (PNL)


IALOMIȚA:
Pavel Marian - USL (PSD)
Stoica Ștefan - PPDD
Toma Ion - USL (UNPR)


IAȘI:
Vosganian Varujan - USL (PNL)
Agrigoroaei Ionel - PPDD
Lazăr Sorin Constantin - USL (PSD)
Constantinescu Florin - USL (PSD)
Popa Mihaela - USL (PNL)
Burlea Marin - USL (PNL)
Oprea Dumitru - ARD (PDL)


ILFOV:
Firea Gabriela - USL (PSD)
Nasta Nicolae - USL (PNL)


MARAMUREȘ:
Pașca Liviu Titus - USL (PNL)
Rogojan Mihai Ciprian - ARD (PDL)
Bota Marius Sorin Ovidiu - USL (PSD)
Pop Liviu Marian - USL (PSD)


MEHEDINȚI:
Nicolae Șerban - USL (PSD)
Bălu Marius - ARD (PDL)
Chiuariu Tudor Alexandru - USL (PNL)


MUREȘ:
Pașcan Emil Marius - ARD (PDL)
Marko Bela - UDMR
Mora Akos Daniel - USL (PNL)
Frățean Petru Alexandru - USL (PSD)


NEAMȚ:
Tapu Nazare Eugen - USL (PNL)
Cadâr Leonard - ARD (PDL)
Chelaru Ioan - USL (PSD)
Bumbu Octavian Liviu - USL (UNPR)


OLT:
Vîlcov Darius Bogdan - USL (PSD)
Păunescu Teiu - PPDD
Niță Mihai - USL (PC)
Șova Dan Coman - USL (PSD)


PRAHOVA:
Severin Georgică - USL (PSD)
Savu Daniel - USL (PSD)
Ioniță Dan Aurel - PPDD
Luchian Ion - USL (PNL)
Oprea Ștefan Radu - USL (PSD)
Mitu Augustin Constantin - USL (PSD)
Bolosevici Andrei Liviu - ARD (PDL)


SATU MARE:
Marian Valer - USL (PSD)
Pataki Csaba - UDMR


SĂLAJ:
Vegh Alexandru - UDMR
Pop Gheorghe - USL (PSD)


SIBIU:
Ariton Ion - ARD (PDL)
Ilieșiu Sorin - USL (PNL)
Arcaș Viorel - USL (PSD)
Neagu Nicolae - USL (PNL)


SUCEAVA:
Miron Vasilica Steliana - PPDD
Bereanu Neculai - USL (PSD)
Flutur Gheorghe - ARD (PDL)
Donțu Ovidiu Liviu - USL (PSD)
Mihai Neagu - USL (PC)


TELEORMAN:
Mohanu Nicolae - USL (PSD)
Dumitrescu Florinel - PPDD
Antonescu George Crin Laurențiu - USL (PNL)
Stuparu Timotei - USL (PSD)


TIMIȘ:
Ardeleanu Benoni - USL (PNL)
Ehegartner Petru - USL (PNL)
Suciu Matei - USL (PSD)
Blaga Vasile - ARD (PDL)
Iovescu Ioan - PPDD
Sîrbu Ilie - USL (PSD)


TULCEA:
Motoc Octavian - USL (PNL)
Belacurencu Trifon - USL (PSD)


VASLUI:
Silistru Doina - USL (PSD)
Crețu Gabriela - USL (PSD)
Marian Dan Mihai - ARD (PDL)
Tătaru Nelu - USL (PNL)


VÂLCEA:
Butnaru Florinel - PPDD
Coca Laurențiu Florian - USL (PSD)
Nițiu Remus Daniel - USL (PNL)
Cotescu Marin Adrănel - USL (PNL)


VRANCEA:
Filip Petre - USL (PSD)
Dumitrescu Cristian Sorin - USL (PSD)


BUCUREȘTI:
Corlățean Titus -USL (PSD)
Popescu Tăriceanu Călin Constantin Anton - USL (PNL)
Oprea Gabriel - USL (UNPR)
Pelican Dumitru - USL (PC)
Boagiu Anca Daniela - ARD (PDL)
Barbu Daniel Constantin - USL (PNL)
Rădulescu Cristian - ARD (PDL)
Andronescu Ecaterina - USL (PSD)
Ciorbea Victor - USL (PNL)
Voiculescu Dan - USL (PC)
Croitoru Cătălin - USL (PSD)
Popa Florian - USL (PSD)
Dobrițoiu Corneliu - USL (PNL)
Jipa Florina Ruxandra - PPDD
Todirașcu Valeriu - ARD (PNȚCD)
Mutu Gabriel - USL (PSD)


DIASPORA:
Badea Viorel Riceard - ARD (PDL)
Anghel Adrian - USL (PSD)


  
[ Înapoi la Anul electoral 2012 | Index secțiuni ]
Page created in 0.14116501808167 seconds.