Lista noilor deputați pentru legislatura 2012-2016

(2272 cuvinte în acest text)
(3347 afișări)  Tipărire

ALBA
Potor Călin - USL (PNL)  
Negruț Clement - ARD (PDL) 
Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)  
Dîrzu Ioan - USL (PSD)


ARAD
Măduța Flavius Luigi - USL (PSD)  
Boghicevici Claudia ARD (PDL)  
Calimente Mihăiță - USL (PNL)  
Pistru Popa Eusebiu Manea - ARD (PDL)  
Căprar Dorel Gheorghe - USL (PSD)


ARGEȘ
Marin Gheorghe - USL (PSD) 
Drăghici Mircea Gheorghe - USL (PSD)  
Bucura Oprescu Simona - USL (PSD)  
Nicolescu Theodor Cătălin - USL (PNL)  
Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae - USL (PSD) 
Vasilică Radu Costin - USL (PSD)  
Constantin Daniel USL (PC)  
Gerea Andrei Dominic - USL (PNL)  
Rădulescu Cătălin Marian - USL (PSD)  
Teodorescu Cătălin Florin - ARD (PDL)


BACĂU
Marcu Nicu - USL (PNL)  
Necula Cosmin - USL (PNL)  
Ciubotaru Lucian Manuel - USL (PNL)  
Șova Lucian - USL (PSD)  
Marcu Viorica - USL (PNL)  
Vreme Valerian - ARD (PDL)  
Avram Constantin - USL (PC)  
Palăr Ionel - USL (PNL)  
Iancu Iulian - USL (PSD)  
Viorel Hrebenciuc - USL (PSD)  
Vlase Petru Gabriel - USL (PSD)


BIHOR
Cseke Attilla Zoltan (UDMR)  
Szabo Odon (UDMR)  
Varga Lucia Ana - USL (PNL)  
Costin Gheorghe - USL (PNL) 
Laza Matiuța Liviu - ARD (PDL)  
Bogdan Gheorghe Ionuț - USL (PDL)  
Roman Ioan Sorin - USL (PSD) 
Drăghici Sonia Maria - USL (PSD)  
Cupșa Ioan - USL (PNL)  
Cherecheș Florica - USL (PNL)


BISTRIȚA
Pană Adriana Doina - USL (PSD)  
Suciu Vasile Daniel - USL (PSD)  
Oltean Ioan - ARD (PDL)  
Dolha Nechita Stelian - USL (PNL)


BOTOȘANI
Cireadă Dumitru Vasile - USL (PNL)  
Dolineaschi Andrei - USL (PSD)  
Anușca Roxana Florentina - USL (PNL)  
Șoptică Costel - USL (PNL)  
Roman Cristian Constantin - ARD (FC)  
Baltă Mihai - USL (PSD)  
Ciofu Tamara Dorina - USL (PSD)


BRĂILA
Petrea Dorin Silviu - USL (UNPR)  
Varga Vasile - USL (PNL)  
Nazare Alexandru - ARD (PDL)  
Dragomir Viorel Marian - USL (PSD)  
Tudose Mihai - USL (PSD)  
Rizea Cristian - USL (PSD)


BRAȘOV
Zamfir Daniel Cătălin - USL (PNL)  
Ochi Ion - USL (PSD)  
Donțu Mihai Aurel - USL (PNL)  
Niță Constantin - USL (PSD)  
Niță Emil - USL (PSD)  
Andronache Gabriel - ARD (PDL)  
Adam Ioan - USL (PSD)  
Diniță Ion - USL (PC)  
Petre Roman - USL (PNL)  
Ialomițianu Gheorghe - ARD (PDL)


BUZĂU
Scutaru Adrian George - USL (PNL)  
Mocanu Adrian - USL (PSD)  
Holban Titi - USL (PNL)  
Cocei Erland - USL (PNL)  
Ghiveciu Marian - USL (PSD)  
Nicolicea Eugen - USL (UNPR)  
Preda Cezar Florian - ARD (PDL)  
Ciolacu Ion Marcel - USL (PSD)


CĂLĂRAȘI
Florea Daniel - USL (PSD)  
Iliuță Vasile - ARD (PDL)  
Steriu Valeriu Andrei - USL (UNPR)  
Motreanu Dan Ștefan - USL (PNL)  
Nicuale Aurel - USL (PNL)  
Surdu Raluca - USL (PNL)


CARAȘ-SEVERIN
Benga Ioan - USL (PSD)  
Tabugan Ion - USL (UNPR)  
Rusu Valentin - USL (PNL)  
Schelean Valeria Diana - ARD (PDL)  
Tocuț Dan Laurențiu - USL (PNL)  
Mocioalcă Ion - USL (PSD)


CLUJ
Oros Nechita Adrian - USL (PNL) 
Cătăniciu Steluța Gustica - USL (PNL)  
Cristea Aurelia - USL (PSD)  
Gurzău Adrian - ARD (PDL)  
Zlati Radu - USL (PNL)  
Itu Cornel - USL (PSD)  
Irimie Vicențiu Mircea - ARD (PDL)  
Uioreanu Elena Ramona - USL (PNL)


CONSTANȚA
Dragomir Gheorghe - USL (PNL)  
Lupu Mihai - USL (PNL)  
Dumitrache Iuliana Cristian - USL (PSD)  
Babuș Radu - USL (PSD)  
Manea Victor Gheorghe - USL (PNL)  
Martin Eduard Stelian - USL (PSD)  
Dobre Mircea Tituș - USL (PSD)  
Mitrea Manuela - USL (PSD)  
Cernea Remus Florinel - USL (PSD)  
Culețu Dănuț - ARD (FC)  
Voicu Mădălin Ștefan - USL (PSD)  
Gheorghe Florin - ARD (PDL)


COVASNA
Marko Attila Gabor (UDMR) 
Marton Arpad Francisc (UDMR) 
Fejer Laszlo-Odon (UDMR) 
Grama Horia - USL (PSD)


DÂMBOVIȚA
Horga Vasile - USL (PNL)  
Rovana Plumb - USL (PSD)  
Stan Ion - USL (PSD)  
Pârgaru Ion - USL (PNL)  
Popescu Aurelian Florin - ARD (PDL)  
Stanciu Zisu - USL (PSD)  
Dumitru Georgică - USL (PC)  
Săvoiu Ionuț Cristian - USL (PSD)  
Moldovan Carmen Ileana - USL (PSD)  
Valdu Iulian - ARD (PDL)


DOLJ
Nețoiu Gheorghe (PPDD)  
Enea Constantin - Cosmin - USL (PNL)  
Dascălu Constantin - ARD (PDL)  
Vasilescu Nicolae - USL (PSD)  
Stroe Ionuț Marian - USL (PNL)  
Gust-Băloșin Florentin - USL (PSD)  
Petrescu Petre - USL (PSD)  
Manda Iulian-Claudiu - USL (PSD)  
Voicu Mihai-Alexandru - USL (PNL)  
Iane Daniel - USL (PNL)  
Stoica Ștefan-Bucur - ARD (PDL)  
Zgonea Valeriu-Ștefan - USL (PSD)  
Călin Ion - USL (PSD)


GALAȚI
Dobre Victor-Paul - USL (PNL)  
Toader Mircea-Nicu - ARD (PDL)  
Chirvăsuță Laurențiu - USL (UNPR)  
Scarlat George - USL (PNL)  
Chebac Eugen (PPDD)  
Ștefan Viorel - USL (PSD)  
Nica Dan - USL (PSD)  
Pâslaru Florin-Costin - USL (PSD)  
Roșca Lucreția - USL (PSD)  
Ciucă Liviu-Bogdan - USL (PC)  
Nechita Aurel - USL (PSD)


GIURGIU
Nicolae Florian - USL (PSD)  
Anton Marin - USL (PNL)  
Teodorescu Ioan-Viorel - USL (PNL)  
Ciobanu Liliana - PPDD 
Chițoiu Daniel - USL (PNL)


GORJ
Cupă Ion - ARD (PDL)  
Rotaru Răzvan (PPDD)  
Weber Mihai - USL (PSD) 
Iriza Scarlat - USL (PSD)  
Khraibani Camelia - USL (PSD)  
Popeangă Vasile - USL (PSD)  
Mocioi Niculina (PPDD)  
Ponta Victor-Viorel - USL (PSD)


HARGHITA
Korodi Attila (UDMR) 
Kelemen Hunor (UDMR)  
Antal Istvan (UDMR) 
Moldovan Iosif (UDMR)  
Dușa Mircea - USL (PSD)


HUNEDOARA
Nistor Laurențiu - USL (PSD)  
Intotero Natalia-Elena - USL (PSD)  
Rușanu Dan-Radu - USL (PNL)  
Resmeriță Cornel-Cristian - USL (PSD)  
Iacob-Ridzi Monica-Maria (PPDD)  
Muntean Mircia - ARD (PDL)  
Țîmpău Radu-Bogdan - USL (PNL)  
Hărău Eleonora-Carmen - USL (PNL)


IALOMIȚA
Pocora Cristiana-Ancuța - USL (PNL)  
Caloianu Mario-Ernest (PPDD)  
Neacșu Marian - USL (PSD)  
Găină Mihăiță - USL (PSD)  
Gheorghe Tinel - ARD (PDL)  
Ionescu Aurelian - USL (PC)


IAȘI
Cozmanciuc Corneliu-Mugurel - USL (PNL)  
Fenechiu Relu - USL (PNL)  
Adăscăliței Constantin - USL (PSD)  
Movilă Petru - ARD (PDL)  
Mocanu Vasile - USL (PSD)  
Rățoi Neculai - USL (PSD)  
Stanciu Anghel - USL (PSD)  
Alexe Costel - USL (PNL)  
Emacu Gheorghe - USL (UNPR)  
Bogdănici Camelia-Margareta - ARD (PDL)  
Oajdea Vasile-Daniel - PPDD  
Nichita Cristina - USL (PSD) 
Iacoban Sorin-Avram - USL (PSD)  
Crăciunescu Grigore - USL (PNL)  
Doboș Anton - USL (PNL)  
Blăjuț Viorel-Ionel - PPDD


ILFOV
Stroe Radu - USL (PNL)  
Peia Ninel - USL (PSD)  
Thuma Hubert Petru Ștefan - USL (PNL) 
Burlacu Ștefan (PPDD) 
Hellvig Eduard-Raul - USL (PNL)


MARAMUREȘ
Bonis Istvan (UDMR)  
Dolha Mircea - USL (PNL)  
Tătaru Florin-Cristian - USL (PSD)  
Matei Călin-Vasile-Andrei - USL (PSD)  
Man Mircea - ARD (PDL)  
Șimon Gheorghe - USL (PSD) 
Fonta Nuțu (PPDD) 
Negruț Cornelia - USL (PC)  
Berci Vasile - USL (PNL)


MEHEDINȚI
Stănișoară Mihai - ARD (PDL)  
Traicu Rodin - USL (PSD)  
Daea Petre - USL (PSD)  
Palașcă Viorel - USL (PNL)  
Manolache Marius - USL (PSD)


MUREȘ
Kerekes Karoly (UDMR)  
Buicu Corneliu-Florin - USL (PSD)  
Kelemen Attila-Bela-Laszlo (UDMR)  
Urcan Ionaș-Florin - ARD (PDL) 
Borbely Laszlo (UDMR)  
Sefer Cristian-Gheorghe (PPDD)  
Chirteș Ioan-Cristian - USL (PNL)  
Gliga Vasile-Ghiorghe - USL (PSD)


NEAMȚ
Drăgușanu Vasile-Cătălin - USL (PC)  
Marcoci Vlad - USL (PSD)  
Stoica Mihaela - ARD (PDL)  
Harbuz Liviu - USL (PSD)  
Moisii Constantin - PPDD 
Udrea Elena-Gabriela - ARD (PDL)  
Munteanu Ioan - USL (PSD)  
Ursărescu Dorinel - USL (PNL)  
Arsene Ionel - USL (PSD)  
Enache Marian - USL (UNPR)


OLT
Moț Constantin-Stelian-Emil - USL (PSD)  
Bărbulescu Daniel-Ionuț - USL (PSD)  
Iordache Florin - USL (PSD)  
Delureanu Virgil - USL (PSD)  
Niculescu Dumitru (PPDD)  
Ciocan Dan - USL (PSD)  
Știrbu Gigel-Sorinel - USL (PNL)  
Stănescu Alexandru - USL (PSD)  
Adam Luminița-Pachel (PPDD)


PRAHOVA
Roșca Mircea - USL (PNL) 
Guran Virgil - USL (PNL)  
Gavrilescu Grațiela-Leocadia - USL (PNL)  
Ghiță Sebastian-Aurelian - USL (PSD)  
Teju Sorin - USL (PNL)  
Gunia Dragoș-Ionel - ARD (PDL)  
Tănase Răzvan-Ionuț (PPDD) 
Nicolae Alexandri - USL (PNL)  
Cosma Vlad-Alexandru - USL (PSD)  
Ionescu George - ARD (PDL)  
Anghel Gabriela-Lola (PPDD)  
Eparu Ion - USL (PSD)  
Dumbravă Vanu Paul - USL (PNL)  
Anastase Roberta-Alma - ARD (PDL) 
Sava Andrei-Valentin - USL (PSD)


SATU MARE
Paul Maria-Andreea - ARD (PDL)  
Silaghi Ovidiu-Ioan - USL (PNL)  
Petric Octavian - USL (PSD)  
Erdei-Doloczki Istvan - UDMR  
Kereskényi Gabor - UDMR


SĂLAJ
Bode Lucian-Nicolae - ARD (PDL)  
Seres Denes (UDMR)  
Nosa Iuliu - USL (PSD)  
Taloș Gheorghe-Mirel - USL (PNL)


SIBIU
Tămâian Ioan - USL (PNL)  
Turcan Raluca - ARD (PDL)  
Roman Gheorghe - USL (PSD)  
Pușcaș Iacob (PPDD)  
Axente Ioan - USL (PSD)  
Frăticiu Gheorghe - USL (PSD) 
Cazan Mircea-Vasile - USL (PNL)


SUCEAVA
Băișanu Ștefan-Alexandru - USL (PNL)  
Ardeleanu Sanda-Maria - ARD (PDL)  
Bălan Ioan - ARD (PDL)  
Mîrza Gavril - USL (PSD)  
Uricec Eugen-Constantin - USL (PSD)  
Stan Ioan - USL (PSD)  
Galan Constantin - USL (PNL)  
Iane Ovidiu-Cristian - USL (PSD)  
Bejinariu Eugen - USL (PSD)  
Pardău Dumitru - USL (PNL)  
Cioată Cezar (PPDD)  
Surugiu Iulian-Radu - USL (PNL)


TELEORMAN
Ștefănescu Elena Cătălina - USL (PSD)  
Simionescu Adrian Constantin - USL (PSD)  
Dragnea Nicolae-Liviu - USL (PSD)  
Bucur Constantin-Alin (PPDD) 
Boboc Valentin Gabriel - USL (PSD)  
Militaru Lucian - ARD (PDL)  
Calotă Florică Ică - USL (PNL)  
Almăjanu Marin - USL (PNL)


TIMIȘ
Sămărtinean Cornel-Mircea - ARD (PDL)  
Cristian Horia - USL (PNL)  
Molnar Zsolt (UDMR) 
Grindeanu Sorin Mihai - USL (PSD)  
Grapini Maria - USL (PC)  
Răducanu Ion - USL (UNPR) 
Popoviciu Alin-Augustin-Florin - ARD (PDL) 
Tiuch Cătălin - USL (PSD)  
Stragea Sorin Constantin - USL (PSD)  
Diaconu Adrian-Nicolae (PPDD)  
Andea Petreu - USL (PSD)  
Covaci Dorel - USL (PSD)  
Ciobanu Gheorghe - USL (PSD)


TULCEA
Gudu Vasile - ARD (PDL)  
Zaharcu Neviser - USL (PSD)  
Avram Marian - USL (PSD)  
Codirlă Liviu (PPDD)  
Popa Octavian Marius - USL (PNL)  
Bălan Ion - USL (PSD)


VASLUI
Cristea Victor - USL (PSD)  
Bordeianu Dan - USL (PNL)  
Ciurariu Florin - USL (PNL)  
Solomon Adrian - USL (PSD)  
Ciuhodariu Tudor (PPDD)  
Birchall Ana - USL (PSD)  
Dima Toader - USL (PSD)  
Vizitiu Sergiu-Constantin - ARD (PDL)  
Stativă Irinel-Ioan - USL (PSD)


VÂLCEA
Dobrinescu Traian - USL (PNL)  
Rădulescu Romeo - ARD (PDL)  
Rădulescu Constantin - USL (PSD)  
Mazilu Constantin - USL (UNPR)  
Bleotu Vasile - USL (PSD)  
Marian Ion Cristinel (PPDD)  
Buican Cristian - USL (PNL)  
Vlădoiu Aurel - USL (PSD)


VRANCEA
Nica Nicolae-Ciprian - USL (PSD)  
Tîlvăr Angel - USL (PSD)  
Săpunaru Nini - USL (PNL)  
Mitrea Miron-Tudor - USL (PSD)  
Tigăeru Roșca Laurențiu - USL (PNL)  
Murgu Neagu (PPDD)  
Secară Florin Mihail - ARD (PDL)  
Roman Victor - USL (PSD)


BUCUREȘTI
Nistor Gheorghe Vlad - USL (PNL)  
Tușa Adriana Diana - USL (PNL)  
Ludovic Orban - USL (PNL)  
Canacheu Costică - ARD (PDL)  
Tudorache Daniel - USL (PSD) 
Popescu Dumitru Iulian - USL (UNPR)  
Nassar Rodica - USL (PSD) 
Mihăilă Ion - ARD (PNȚCD)  
Tudorie Violeta - USL (PSD)  
Bot Octavian - USL (PNL)  
Popescu Dan Cristian - ARD (FC)  
Budurescu Daniel Stamate - USL (PNL)  
Theodor Paleologu - ARD (PDL)  
Alexe Florin Alexandru - USL (PNL)  
Nicolăescu Gheorghe Eugen - USL (PNL)  
Ispir Raluca Cristina - USL (PNL)  
Vulpescu Ioan - USL (PSD)  
Podașcă Gabriela Maria - USL (PSD)  
Petrache Adrian Alin - USL (PSD)  
Tănăsescu Claudiu Andrei - USL (PC)  
Diaconu Mihai Bogdan - USL (PSD)  
Bănicioiu Nicolae - USL (PSD)  
Giurescu Dinu - USL (PC)  
Chiriță Dumitru - USL (PSD)  
Pop Georgian - USL (PSD)  
Gorghiu Alina Ștefania - USL (PNL)  
Niculescu Mizil Ștefănescu Tohme - USL (PSD)  
Geantă Florian Daniel - ARD (PDL)  
Sturzu Mihai Răzvan - USL (PSD)  
George Becali - USL (PNL)  
Udriște Gheorghe - ARD (PDL)  
Mironescu Răzvan Horia - USL (PNL)  
Florea Damian - USL (PC)  
Mihăilescu Bogdan Ion - USL (PSD)


DIASPORA
Tomac Eugen - ARD (PDL) 
Lubanovici Mircea - ARD (PDL) 
Raețchi Ovidiu Alexandru - USL (PC) 
Mihai Aurelian (PPDD)


Reprezentanții Minorităților Naționale
Ganț Ovidiu Victor - Forumul Democrat al Germanilor din România 
Mircovici Niculae - Uniunea Bulgară din Banat 
Merka Adrian Miroslav - Uniunea Democratică a Slovacilor și Cehilor  
Longher Ghervazen - Uniunea Polonezilor din România  
Ghera Giureci Slobodan - Uniunea Croaților 
Gvozdenovici Slavomir - Uniunea Sârbilor  
Ignat Miron - Comunitatea Rușilor Lipoveni 
Amet Varol - Uniunea Democrată a Turco-Tătarilor 
Păun Nicolae - Asociația Partida Romilor "Pro-Europa" 
Marocico Ion - Uniunea Ucrainenilor  
Stancu Ionel - Asociația Macedonenilor  
Manolescu Oana - Asociația Liga Albanezilor  
Zisopol Dragoș Gabriel - Uniunea Elenă  
Ibram Iusein - Uniunea Democrată Turcă 
Firczak Gheorghe - Uniunea Culturală a Rutenilor


  
[ Înapoi la Anul electoral 2012 | Index secțiuni ]
Page created in 0.14851880073547 seconds.