Dragnea va solicita grupurilor PSD sa initieze un proiect de modificare a Legii Vanatorii [1]

Foto: Diana Oros / Jurnalul (adsbygoogle = window

.adsbygoogle || []).push({}); Liderul social-democratilor, Liviu Dragnea, va solicita grupurilor parlamentare ale PSD sa initieze, in procedura de urgenta, un proiect legislativ de modificare a Legii nr. 407/ 2006 - Legea Vanatorii si a protectiei fondului cinegetic. ''Avand in vedere ca Legea nr. 149/16.06.2015, privind modificarea si completarea Legii nr. 407/2006 - Legea Vanatorii si a protectiei fondului cinegetic a fost deja promulgata de catre presedintele Romaniei, presedintele PSD, Liviu Dragnea, va solicita grupurilor parlamentare ale Partidului Social Democrat din Senat si Camera Deputatilor sa initieze, in procedura de urgenta, un proiect legislativ de modificare a legii contestate'', se arata intr-un comunicat al formatiunii, transmis marti AGERPRES. Social-democratii sustin ca este nevoie de o dezbatere la care sa participe asociatiile de crescatori de animale, astfel incat proiectul sa fie unul complet si sa nu mai contina erori. ''Este evident faptul ca dezbaterea parlamentara nu a fost una suficienta, cu argumente pro si contra, si ca nu s-a gasit o forma corecta a legii. De asemenea, consideram ca toate asociatiile de crescatori de animale trebuie invitate la dezbatere si negociere, astfel incat proiectul sa fie unul complet si sa nu mai contina erori'', se mai arata in comunicatul PSD.
Data publicării: 16 Dec 2015 - 05:37

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=51375&titlu=Dragnea_va_solicita_grupurilor_PSD_sa_initieze_un_proiect_de_modificare_a_Legii_Vanatorii_