Primarul Sibiului, Klaus Johannis, acuzat de furt din banii publici [1]

Deputatul Cornel Stirbet a lansat astazi mai multe acuze care nu l-au vizat doar pe primarul Klaus Johannis ci si pe sefii societatilor aflate in subordinea Consiliului Local

. Cornel Stirbet nu a explicat cum anume ar fi furat primarul Sibiului bani publici, ci s-a rezumat sa insinueze ca a trecut cu vederea unele afaceri dubioase ale societatilor din subordinea Consiliului Local.Mai exact deputatul democrat liberal a spus ca decizia ANI este "un lucru minor in comparatie cu ce a facut Johannis" si ca in mod normal, daca legea s-ar aplica corespunzator atunci primarul Sibiului ar trebui sa fie suspendat. Potrivit Realitatea.net, Stirbet si-a nuantat ulterior declaratia si a spus ca nu acuza pe nimeni de furt, ci doar de control defectuos al banilor publici. De acuzele deputatului democrat liberal nu au scapat nici sefii societatilor din subordinea Consiliului Local, care au fost acuzati chiar si de deturnare de fonduri.
Data publicării: 27 Ian 2010 - 06:01

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=35107&titlu=Primarul_Sibiului__Klaus_Johannis__acuzat_de_furt_din_banii_publici