Garajul Rodicai Stanoiu a ars. Paguba senatorului: 2,5 miliarde de lei [1]

Garajul si masina Rodicai Stanoiu, fost ministru al justitiei, au fost mistuite, joi seara, intr-un incendiu

. Cauza incendiului a fost supraincalzirea instalatiei electrice, conform pompierilor. Flacarile au izbucnit, joi seara, în jurul orei 22.00 in garajul vilei B 3 de pe soseaua Pipera, in comuna ilfoveana Voluntari. Garajul si un perete al casei au fost învaluite într-un nor gros de fum. În ciuda interventiei rapide a pompierilor, garajul si masina personala a senatorului PSD, un Audi A8, si mai multe bunuri nu au mai putut fi salvate. Pagubele au fost estimate la aproximativ 245.000 de lei noi. In alta ordine de idei, Stanoiu este acuzata de politie politica. Ea spune ca are dosar de urmarit, iar în privinta vreunui dosar de retea care sa ateste ca a fost colaborator al Securitatii, a dat de înteles ca acesta nu exista.

Publicat de :
Data publicării: 28 Oct 2006 - 06:18

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=21758&titlu=Garajul_Rodicai_Stanoiu_a_ars__Paguba_senatorului__2_5_miliarde_de_lei