Deputații se ocupă, zilele acestea, de problema dezvoltării regionale [1]

Camera Deputaților are pe agenda de lucru a săptămânii în curs, printre altele, ordonanțele de urgență privind modificarea și completarea Legii dezvoltării regionale a României și a Legii pensiilor militare de stat.

Parlamentarii, care au programate trei zile de plen, mai au de studiat proiectul de lege pentru aprobarea ordonanței privind unele măsuri pentru vânzarea de către societățile comerciale, companiile și societățile naționale din sectorul energiei, petrolului, gazelor naturale, resurselor minerale și al industriei de apărare, precum și de către alți agenți economici din subordinea Ministerului Economiei și Comerțului a locuințelor pe care aceștia le au în patrimoniul personalului propriu, titularilor contractelor de închiriere sau pensionarilor cu ultimul loc de muncă la acești agenți economici.

Publicat de : Radu GEORGE
Data publicării: 07 Mar 2005 - 14:20

Link știre   [1] https://fundatia-aleg.ro/index.php?name=News&file=article&sid=1857&titlu=Deputatii_se_ocupa__zilele_acestea__de_problema_dezvoltarii_regionale