Joi, 30 Iunie 2005 - 08:11 AM Aleg.RO: Legea SRR si SRTV din nou pe masa Aliantei

Publicat de: O.B.

ziua Liberalii si democratii incep sa lucreze din nou in echipa intr-o problema in care, pana acum, au actionat separat, punand pe jar Alianta DA. Deputatii Raluca Turcan (PNL), Valentin Iliescu (PD), Cristian Radulescu (PD) si senatorul Adrian Cioroianu (PNL), initiatori ai propunerii legislative pentru modificarea Legii nr. 41/1994 privind organizarea si functionarea SRR si SRTV organizeaza astazi, la Parlament, o prima dezbatere pe tema acestui proiect de act normativ. La intalnire sunt asteptati reprezentanti ai celor doua societati, ai societatii civile, ai organizatiilor de jurnalisti, ai CNA si ai Ministerului Culturii. Scopul declarat al intalnirii este imbunatatirea proiectului de lege, astfel incat sa rezulte o asigurare reala a independentei si obiectivitatii SRR si SRTV.

Ziua

· Alte știri de la O.B.

Azi: Cea mai citită știre din sursa Ziua:

Legea SRR si SRTV din nou pe masa Aliantei | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii