Miercuri, 04 Mai 2016 - 05:00 AM Aleg.RO: Madalin Voicu si-a dat demisia din Partida Romilor

jurnalulnational

Deputatul PSD Madalin Voicu nu mai este membru al Partidei Romilor Pro Europa, acesta dandu-si marti demisia din aceasta formatiune .

Madalin Voicu, citat la DNA Foto: Romania TV

Madalin Voicu invoca, intr-o declaratie scrisa transmisa presei, in primul rand situatia creata in ultima perioada in cadrul Partidei Romilor ''Pro Europa'', care nu este straina indepartarii sale din activitatile curente de peste un an ale Asociatiei, "indepartare ce a culminat" prin gestul formal de inlocuire a sa din calitatea de presedinte de onoare, la Congresul formatiunii din decembrie 2015.

"Avand in vedere ca aceste activitati sunt din ce in ce mai contrare spiritului in care am gandit afirmarea pe plan social si mai ales cultural a etniei pe care o reprezint, inteleg sa-mi dau demisia din calitatea de membru al acestei Asociatii, incetand orice activitati facute in cadrul acesteia", a precizat Voicu, care si-a reafirmat "intregul atasament" pentru cresterea spirituala si participarea sociala a etniei pe care o reprezinta.

Citeste si: Madalin Voicu si sotia, audiati la DNA: Procurorii anticoruptie au pus SECHESTRU pe averea deputatului

(205 )

Jurnalul Național

Azi: Cea mai citită știre din sursa Jurnalul Național:

Madalin Voicu si-a dat demisia din Partida Romilor | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii