Joi, 11 Februarie 2016 - 05:11 AM Aleg.RO: Si sotia lui Madalin Voicu a ajuns la DNA

7plus Autor: Cristina Stefan

La cateva ore dupa ce parlamentarul a ajuns la Directia Nationala Anticoruptie, si partenera de viata a lui Madalin Voicu a venit sa discute cu procurorii .

Sotia deptatului PSD a parasit deja sediul central al DNA, in jurul orei 15.15, alegand sa nu faca precizari cu privire la motivele care au facut-o sa ajunga in fata procurorilor. “Nu am nicio implicare” – a fost singurul raspuns oferit de tanara, la plecarea de la discutiile cu anchetatorii. Momentan, nu se stie in ce calitatea fost audiata femeia.

Va amintim, insa, ca, inainte sa se afle ca actuala doamna Voicu a ajuns la DNA, procurorii anuntau, intr-un comunicat, faptul ca solicita incuviintarea retinerii si arestarii atat a lui Madalin Voicu, cat si al actualului lider al Asociatiei Partida Romilor, Nicolae Paun.

Conform procurorilor, Voicu (care este, pe langa parlamentar, si membru fondator si presedinte de onoare a Partidei Romilor-n.r) este suspectat de savarsirea unor fapte de trafic de influenta, fals in declaratii si spalare a banilor, toate in forma continuata.

Mai mult, in comunicatul DNA se noteaza, printre altele, si faptul ca incepand cu 2011 si pana in 2015, Paun, in calitate de lider al asociatiei amintite, “a platit, lunar, sume de bani fixe in cuantum total de 217.300 lei, deputatului Madalin Voicu si a asigurat un salariu unei persoane din familia acestuia acestuia (fara nicio contraprestatie), in cadrul unuia din proiectele derulate de Asociatia Partida Romilor”.

7 Plus

Azi: Cea mai citită știre din sursa 7 Plus:

Si sotia lui Madalin Voicu a ajuns la DNA | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii