Marți, 19 Iunie 2012 - 05:25 AM Aleg.RO: Primarii din Snagov si Jilava raman in arest

libertatea Primarul comunei Snagov, Apostol Musat si presupusul sau complice, edilul de la Jilava, Adrian Mladin, raman in arest, dupa ce judecatorii Inaltei Curti de Casatie si Justitie le-au respins astazi, cererile de eliberare sub control judiciar . Decizia e definitiva.

Primarul comunei Snagov este acuzat de infractiunile de trafic de influenta in forma continuata si fals intelectual, in forma participatiei improprii, asociere pentru savarsirea de infractiuni, intr-un dosar in care si primarul comunei Jilava este acuzat de luare de mita, trafic de influenta si fals intelectual, in forma participatiei improprii si asociere pentru savarsirea de infractiuni. Alaturi de cei doi, procurorii il mai cerceteaza pe vicepresedintele Consiliului judetean Ilfov, acuzat de trafic de influenta si asociere pentru savarsirea de infractiuni. De asemenea, mai sunt cercetati si finul primarului comunei Jilava acuzat de complicitate la luare de mita si fals intelectual, in forma participatiei improprii si asociere pentru savarsirea de infractiuni, notarul public Roxana Curpene in sarcina careia s-au retinut infractiunile de complicitate la trafic de influenta si fals intelectual, in forma participatiei improprii si notarul public Eugenia Cutaru in sarcina careia s-au retinut infractiunile de complicitate la dare de mita si complicitate la cumpararea de influenta.

Voteaza articolul!

| azi, 18:52

Libertatea

Azi: Cea mai citită știre din sursa Libertatea:

Primarii din Snagov si Jilava raman in arest | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii