Luni, 14 Iulie 2008 - 05:07 AM Aleg.RO: Hunedoara: WC-uri patronate de Primăria Petroșani

Publicat de: Anamaria NEDELCOFF

AMOS News Primăria municipiului Petroșani a devenit proprietarul a trei WC-uri publice, în condițiile în care societatea care le avea în custodie, Gospodărie Prest Com SA, nu a relizat niciun profit de pe urma acestora, transmite corespondentul AMOS News. "Având în vedere faptul că pentru societatea de gospodărie exploatarea WC-urilor publice a fost generatoare de pierderi, veniturile încasate fiind absolut nesemnificative în raport cu cheltuielile aferente, Consiliul Local a aprobat darea în administrare a acestora către Serviciul Public de Administrare a Domeniului Public și Privat", a declarat Ion Dobre, directorul executiv al respectivului serviciu din cadrul primăriei municipiului Petroșani.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Anamaria NEDELCOFF

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Hunedoara: WC-uri patronate de Primăria Petroșani | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii