Joi, 30 Noiembrie 2006 - 05:57 AM Aleg.RO: Deputatul Cutean, paznic peste sediul Asociatiei

romanialibera Deputatul PSD Emilian Cutean s-a mutat in sediul asociatiei de revolutionari pe care o conduce pentru a-i apara de cei care revendicau imobilul si terenul . Adica de fostii proprietari. La termenul de ieri al procesului in care este acuzat ca si-a platit datoriile de chirie si intretinere din banii Guvernului, deputatul a aratat ca nu se simte vinovat si ca locuieste legal in apatamentul din sediul asociatiei de revolutionari. De departe, in timpul sedintei s-a remarcat prestanta jalnica a unui functionar guvernamental - juristul Carmen Codreanu, director al Directiei monitorizare din cadrul Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor (SSPR). Desi este delegata in acesta functie de doi ani de zile, afirmatiile acesteia in fata instantei au facut asistenta sa se cruceasca. Numita in aceasta functie de insusi Cutean, care la data respectiva era secretar de stat in SSPR, doamna director habar nu are ce cauta in respectiva functie, desi semneaza de zor acte oficiale. "Nu stiu nici acum care este situatia", "Nu stiu nimic, ca nu m-am ocupat eu...", "Cred ca da, dar nu sunt sigura daca s-a incheiat un contract...", "Eu nu am vazut nimic" etc. au fost frazele pre-ferate ale juristului Codreanu in fata instantei. Intrebat cum de a promovat o asemenea persoana in aceasta functie importanta, Cutean ne-a declarat senin ca nu avea de unde sa aleaga pe altcineva.

România Liberă

Azi: Cea mai citită știre din sursa România Liberă:

Deputatul Cutean, paznic peste sediul Asociatiei | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii
Page created in 0.39201307296753 seconds.