Sâmbătă, 25 Noiembrie 2006 - 06:22 AM Aleg.RO: Seres il ataca pe deputatul PD Oltean

Publicat de: Realitatea Romaneasc

real_romaneasca     Ministrul Economiei, Codrut Seres, a declarat ieri ca deputatul PD Mircea Man este un apropiat al deputatului Ioan Oltean, unul dintre politicienii suparati ca "nu mai pot sa suga bani" de la societatile din energie .
"Domnul Man este un apropiat al domnului Ioan Oltean si este foarte suparat pe mine ca nu mai pot sa suga bani de la societatile din portofoliu", a declarat agentiei NewsIn ministrul Seres, in replica la acuzatiile deputatului PD de Maramures Mircea Man. Seres a mai spus ca deputatul PD Ioan Oltean i-a facut chiar o vizita la minister in care ii cerea sa intervina ca sa favorizeze societatea Beny Alex, un intermediar in afaceri cu electricitate. Ministrul a adaugat ca l-a refuzat pe Oltean si ca probabil din aceasta cauza prietenul acestuia, deputatul Mircea Man, il ataca.
Seres a fost acuzat de deputatul Man ca socrul sau a facut parte din Consiliul de Administratie al societatii Transgold Baia Mare, iar in prezent face parte din administratia societatii Electrica si este director economic la Econord. Seres a precizat ca socrul sau nu mai face parte din niciun consiliu de administratie, in schimb este director economic la Econord, "post pe care l-a castigat prin concurs". (D.E.)

(579 )

Realitatea Românească

· Alte știri de la Realitatea Romaneasc

Azi: Cea mai citită știre din sursa Realitatea Românească:

Seres il ataca pe deputatul PD Oltean | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii