Vineri, 11 Martie 2005 - 01:40 PM Aleg.RO: Televiziunea și Radiodifuziunea, printre prioritățile parlamentarilor

Publicat de: Radu GEORGE

AMOS News “Centrul de greutate” al activității de săptămâna aceasta a Legislativului a fost ședința de plen a senatorilor și deputaților, desfășurată miercuri, unde s-a aprobat componența mai multor comisii și delegații parlamentare comune. Printre altele, s-a decis constituirea comisiei de anchetă asupra activității Societății Române de Televiziune și a Societății Române de Radiodifuziune, câte un raport în acest sens urmând a fi depus până la 30 aprilie a.c..

Pe de altă parte, a fost validată componența comisiilor comune pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI și pentru controlul execuției bugetului Curții de Conturi pe 2003. De asemenea, s-a mai hotărât componența comisiilor care se vor ocupa de elaborarea statutului deputaților și senatorilor, precum și de modificarea și completarea Regulamentului ședințelor parlamentare comune.

· AMOS News
AMOS News

· Alte știri de la Radu GEORGE

Azi: Cea mai citită știre din sursa AMOS News:

Televiziunea și Radiodifuziunea, printre prioritățile parlamentarilor | Autentificare/Creare cont | 0 comentarii